Що таке дроп-домени та яке значення вони мають для SEO?

  • 22.8.2023
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: SEO

Дроп-домен – це доменне ім’я, яке раніше належало іншому власнику, але з будь-якої причини не було продовжено після закінчення терміну реєстрації. Коли домен не продовжується, він повертається до реєстру доменних імен і стає доступним для реєстрації іншими особами.

Для SEO (пошукової оптимізації) дропи цікаві й ефективні тим, що деякі з них можуть мати цінну історію зовнішніх посилань, авторитет і доменний вік, тобто хороші доменні характеристики. Ці фактори можуть позитивно вплинути на ранжування нового сайту, зареєстрованого на такому домені. Однак не всі дропдомени мають позитивну історію, і вибір відповідного дропдомена для SEO вимагає обережності та аналізу.

дроп-домени

Як вибрати дроп домен?

Перед тим, як вибрати дроп-домен, рекомендується провести ретельне дослідження і, можливо, проконсультуватися з досвідченими фахівцями з SEO, щоб мінімізувати ризики та збільшити шанси на успішне використання дроп-домену для вашого проєкту.

Серед параметрів, які варто враховувати під час вибору є:

  • Історія домену. Рекомендуємо з’ясувати, якою була історія домену. Якщо він раніше використовувався для спаму, міг порушувати правила пошукових систем або пов’язаний із ненадійним контентом, це може негативно вплинути на ваш сайт.
  • Зовнішні посилання. Досліджуйте зовнішні посилання, які посилаються на це доменне ім’я. Якщо сайт має якісні та авторитетні зовнішні посилання, це може допомогти поліпшити авторитет вашого нового сайту.
  • Тематика. Найефективніше використовувати ті, які пов’язані з тематикою вашого майбутнього сайту. Схожа тематика може спростити адаптацію домену під ваш контент.
  • Доменний вік. Старі сайти з хорошою історією можуть бути ціннішими, ніж нові.
  • Авторитет. Використовуйте інструменти для оцінювання авторитетності (наприклад, Moz Domain Authority) і обирайте дроп із хорошими показниками.

Врахуйте, що навіть з хорошою історією дроп домену немає гарантії, що він позитивно вплине на ваш сайт. Ви все одно повинні створювати якісний контент і дотримуватися інших правил SEO.

дроп-домени

Як купити відповідний дроп?

Процес купівлі може відрізнятися залежно від платформи і реєстратора. Якщо ви знайшли відповідний дропдомен, який представлений на майданчику або аукціоні, дотримуйтесь інструкцій платформи. Зазвичай вам потрібно буде створити акаунт на платформі та надати необхідну інформацію. Якщо це аукціон, ви можете робити ставки на домен. Врахуйте, що аукціони можуть бути конкурентними, і ціни можуть швидко підніматися. Якщо доменне ім’я доступне для прямої купівлі на майданчику, ви можете одразу надіслати пропозицію про купівлю. 

Після успішної оплати, ви отримаєте доступ до домену. І залежно від платформи та реєстратора домену, процедура перенесення може відрізнятися. Ви повинні будете вказати інформацію про нового реєстратора (якщо він відрізняється від платформи, на якій ви купили домен) і виконати необхідні дії для завершення перенесення. Після успішної покупки і перенесення дропа, не забудьте забезпечити його належне обслуговування. Це передбачає встановлення правильних DNS-записів, продовження реєстрації домену та створення контенту на сайті, якщо це необхідно.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання