Збільшення конверсії
Швидка індексація
Поліпшення поведінкових факторів
Запорука успіху сайту

Розробка структури веб сайту

Розробка структури сайту повинна здійснюватися до того, як за сайт візьмуться програмісти та вона є частиною SEO на етапі розробки сайту. Правильна структура веб-сайту впливає на індексацію пошуковими системами, пошуковий трафік, задоволеність користувачів (зручність сайту у використанні), конверсії та продажі. Структурою сайту є ієрархія сторінок, яка зображена в системі навігації. Це його архітектура, зв’язок між розділами та сторінками всередині сайту.

Яка ж роль структури сайту?

Добре продумана структура сайту дозволить збільшити прибутковість вашого бізнесу, оскільки вона впливає на:

 • поведінковий фактор. Дуже важливо, щоб структура була простою. Оскільки сайт з заплутаною ієрархією сторінок, незвичним для користувача меню, оформленням – буде складним для сприйняття. Найімовірніше потенційний клієнт просто покине ваш сайт, не зробивши цільової дії.
 • конверсію – кількість цільових дій, виконуваних на вашому сайті.
 • вагу посилань. Якісно спроєктована структура сайту допомагає розподілити його по пріоритету між сторінками.
 • швидкість. Зрозуміла структура сайту полегшує не тільки використання сайту, але і маршрут пошукових роботів, а також сприяє швидкій індексації.

Створення структури сайту: етапи

Якісне проєктування – запорука успіху майбутнього сайту, тому до нього потрібно підійти з усією відповідальністю. Розберімось, з яких етапів складається розробка структури web сайту:

I. Аналіз ніші та конкурентів

Далеко не всі клієнти розуміють, яким вони хочуть бачити свій сайт, яка повинна бути у нього структура, не можуть визначити його цілі та завдання. Тому для початку проводиться підготовчий етап: аналізується, для чого потрібен сайт, які цілі та завдання перед ним стоять. Після цього визначається цільова аудиторія. Саме вона диктує правила по оформленню, функціоналу, контенту і багато чому іншому. Потім проводиться маркетинговий аналіз ринку, визначаються та аналізуються потенційні конкуренти, формуються особливості товару, що продається або послуги, оцінюється його конкурентоспроможність.

II. Складання семантичного ядра

Одним з головних принципів сучасного маркетингу є клієнтоорієнтованість. Тому при створенні сайту потрібно визначити, які запити, вирази, ключові слова користувачі вводять в пошукову систему. Результатом логічної побудови семантичного ядра є список запитів, які розподілені між сторінками сайту.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Експерти MAVR завжди готові проконсультувати Вас з питань розвитку Вашого бізнесу в Інтернеті!

III. Формування структури сайту

Для того, щоб якісно розробити структуру сайту, необхідно точно визначити його вид: інтернет-магазин, сайт-візитка або комерційний сайт. Основні ж вимоги структури сайту полягають в наступному:

 • «три кліка». Отримання будь-якої інформації має бути досягнуто не більше, ніж в три переходи. За таким методом структура сайту вибудовується наступним чином: головна сторінка – це перший рівень і дві вкладені сторінки – другий і третій рівні відповідно;
 • на сторінках є кнопки та / або посилання навігації;
 • з будь-якої сторінки легко можна повернутися на головну;
 • наявність фільтрів для зручності пошуку і їх оптимізація: створення правил формування URL-адресів для фільтрів та їх перетинів, мета-тегів;
 • якщо у вас клієнти з інших країн, то сайт повинен бути багатомовним.

IV. Візуалізація структури сайту

Це не менш важливий етап в розробці структури сайту. Ми його здійснюємо за допомогою Xmind. Це простий і зручний сервіс для створення структури у вигляді діаграми зв’язків. Він має ще кілька можливостей:

 • застосовувати стилі до групи елементів;
 • змінювати зовнішній вигляд діаграм;
 • за допомогою ярликів вказувати нові URL для сторінок;
 • визначати фільтри.
Що ви отримаєте в результаті розробки структури сайту?
 • Аналіз ніші та структури сайтів-конкурентів з рекомендаціями.
 • Зібране, згруповане семантичне ядро.
 • Структуру сайту в Xmind, яка максимально зручна у використанні.
 • Рекомендації щодо формування структури для розробників, в тому числі рекомендації по сторінках фільтрів, найменуванню категорій, підкатегорій, товарів і послуг та ін.

Поширені запитання

Структура сайту є ієрархічним розподілом всіх його сторінок і матеріалів. Вона необхідна для зручності навігації користувачами та оптимізації роботи пошукових систем. Структура забезпечує зручність навігації, допомагає пошуковим системам індексувати сайт, сприяє поліпшенню досвіду користувача.

Семантичне ядро – це список ключових слів та фраз, які користувачі вводять у пошукові системи, коли шукають продукти чи послуги, аналогічні вашим. Створення семантичного ядра допомагає визначити, які сторінки та розділи мають бути на сайті, щоб задовольнити запити користувачів та забезпечити високу видимість сайту в пошукових системах.

Правильно розроблена структура сайту сприяє кращому індексуванню пошуковими системами, що впливає на позиції сайту в пошуковій видачі.

Для розробки структури сайту можна використовувати спеціалізовані сервіси та програми, такі як карти сайту, візуалізатори структури та SEO-аналізатори.

Аналіз Ніші та Конкурентів, Збір Семантики та Створення Структури. ➨ Швидко та ЯкісноЗамовити послугу зараз
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Залишити заявку