Як залучити клієнтів в юридичну фірму?

 • 3.1.2024
 • Автор Владислава Рикова
 • Категорії: Маркетинг

Як залучити клієнтів юристу?

У сучасному світі, де конкуренція серед юридичних послуг досягає небувалих висот, ключовим питанням для кожного юриста, адвоката та юридичної компанії стає: як залучити клієнтів? На перший погляд, завдання може бути складним, але, застосовуючи правильні стратегії та інструменти, можна значно збільшити клієнтську базу і зміцнити свою позицію на ринку. У цій статті ми розглянемо найефективніші способи, які допоможуть юристам та юридичним фірмам знаходити нових клієнтів, зокрема в Інтернеті, зміцнюючи при цьому довіру та професійний імідж.

Сайти що продають

Зараз ситуація на ринку юридичних послуг така, що якщо ви хочете мати достатньо клієнтів, вам потрібен юридичний сайт, що продає. Розберімось, що означає сайт, що продає  для юридичної компанії:

 • Він має чітку, продуману «архітектуру». Це означає, що перед тим як ви починаєте робити сайт, ви повинні прописати структуру сайту, бажано відразу з урахуванням пошукових запитів. Вам потрібно продумати, як буде ходити потенційний клієнт на вашу веб ресурсі, що він буде там робити, що його призведе до цільової дії?
 • Правильний дизайн. Він буде сприяти вчиненню відвідувачем потрібного вам цільової дії.
 • Класний контент. Це означає, що на сайті повинні бути викладені цікаві тексти що продають. На ньому мають бути присутні презентації, які описують кожну послугу окремо. Крім того, він повинен містити якісні, професійні фото.
 • Коректна верстка. Це означає, що сайт повинен адекватно сприйматися вашим потенційним клієнтом, а також коректно зображатися на всіх пристроях.

Довіра до Вашого сайту і до Вас як до компанії буде більше, якщо у Вас будуть окремі сторінки:

 • ЗМІ про нас,
 • Кейси (або Портфоліо),
 • Відгуки (бажано з відео або сканами вдячних листів),
 • Наші Клієнти (або Нам довіряють),
 • Сертифікати й дипломи (або Наші досягнення),
 • Історія компанії (не банальне «Про нас»),
 • Наша команда.

Домашнє завдання: поставте собі в плани розробку правильного сайту що продає.

Контекстна реклама

Будемо реалістами: просто зробити сайт – цього мало. Щоб він працював, потрібно на нього залучити відвідувачів. Швидкий спосіб це зробити – запустити контекстну рекламу. Основна перевага «контексту» в тому, що ви можете швидко і точково запропонувати клієнту послугу. Наприклад, в Google люди вводять запит «податковий адвокат». Ви можете запропонувати цим людям консультації з податків і вивчити попит на цю послугу.

Домашнє завдання: заплануйте собі кампанію контекстної реклами. Подумайте, на які послуги ви будете давати рекламу. Чим ви залучите потенційних Клієнтів?

Як залучити клієнтів в юридичну фірму?

Приклад запущеної контекстної реклами за 3 напрямками

Читайте також статтю “Контекстна реклама юридичних послуг” та “Особливості реклами юридичних послуг“.

Пошукове просування сайту

Не дуже швидким інструментом залучення клієнтів на сайт є пошукове просування. В рамках просування ви технічно оптимізуєте роботу свого сайту, працюєте з нарощуванням посилальної маси, пишете або замовляєте статті. Результатом роботи має стати підвищення позицій вашого ресурсу в пошукових системах. Ще цей процес називається «SEO-оптимізація».

Але швидких результатів від SEO чекати не варто. Ефект доцільно оцінювати через рік-півтора безперервної роботи по пошуковому просуванню. До речі, дуже добре просуваються галузеві веб ресурси. Якщо ви, наприклад, IT-юрист, то кращим способом просування буде публікація статей на тематику IT.

Домашнє завдання: зайдіть в Планувальник ключових слів Google Ads, проаналізуйте ті запити, які є актуальними для вашого бізнесу. Поставте собі в план просування по цих запитах.

Як залучити клієнтів в юридичну фірму?

Приклад збільшення видимості сайту в пошуковій системі Google для адвоката, який спеціалізується на репатріації (МВС та громадянство)

Читайте також статтю “Просування сайтів юридичної тематики

Email-маркетинг

Email-маркетинг (не плутати зі спамом) є потужним інструментом залучення споживачів в бізнес професійних послуг. Суть його проста: ви набираєте базу клієнтів, спілкуєтеся з ними за допомогою листів, передаєте свої знання, досвід, в результаті чого вони звертаються до вас.

Уявіть, що ви продаєте “податкові спори”. Людині дуже важко відразу повірити вам і купити у вас цю послугу. Він звертається до якоїсь вашої професійної статті, читає вашу розсилку, перший лист, другий, третій, після чого починає вірити вам як професіоналу і звертається до вас.

Ви повинні розуміти, що email-маркетинг працює в масштабі. Якщо у вас десять підписників, то мало шансів, що у вас хтось щось купить. Якщо ж ви досягли бази у дві-три тисячі підписників, то ймовірність продажу за допомоги автоматичних розсилок набагато зростає.

Пам’ятайте, що email-маркетинг дозволяє вам не тільки залучати нових клієнтів, а й утримувати старих. Ви постійно спілкуєтеся з ними, розсилаєте їм свої новини, цікаві статті, вони читають вас і пам’ятають про вашу компанію. А коли виникає необхідність, то звертаються саме до вас.

Соціальні мережі

Скажіть, скільки часу ви сьогодні провели в соціальних мережах? Багато хто щодня витрачає на це кілька годин свого часу – як робочого, так і вільного. І ваші потенційні клієнти роблять те ж саме. Саме тому ви повинні використовувати соцмережі як активний інструмент юридичного маркетингу.

Розглянемо три основних тактики залучення клієнтів з соціальних мереж:

 • Ваша професійна спільнота. Зареєструвавши таку спільноту, ви зможете почати діалог з вашими потенційними клієнтами й залучати їх у свою практику за допомогою маркетингу в соціальних мережах
 • Реклама в професійних спільнотах і групах у Facebook, LinkedIn та інших.
 • Таргетована реклама в соціальних мережах. Суть її в тому, що ви даєте цільову рекламу на певну аудиторію. Припустимо, ви адвокат, який працює в Києві й веде сімейні суперечки. Ви можете дати «таргетинг» в Facebook на групу людей від 25 до 35 років, у яких варто в статусі «Все складно». Це дозволить залучити вам нових клієнтів.
Як залучити клієнтів в юридичну фірму?

Приклад просування адвоката на YouTube

Читайте також кейс: “YouTube в юриспруденції: трансформація YouTube-каналу Артура Блаєра

Дошки оголошень і геодовідники

Не секрет, що багато ваших потенційних клієнтів використовують Інтернет як довідник. Потрібен юрист або адвокат, заліз в Інтернет і знайшов його. Використовуйте це. Зареєструйте свою компанію в «Google Мій бізнес». Спробуйте протестувати платні можливості цих сервісів.

Практика показує, що це має сенс, особливо якщо ви працюєте з фізичними особами.

Домашнє завдання: Занесіть свою компанію в геодовідники в безкоштовному варіанті. Протестуйте платні методи просування.

Телефонні дзвінки

Уявіть, що нам потрібно точково донести інформацію до керівника компанії. Як ми можемо це зробити? Насправді методів досить, і один з них – телефонні дзвінки. Телемаркетинг досить часто використовується в бізнесі, в тому числі юридичному. Розглянемо переваги телефонних продажів:

 • Влучний контакт з потенційним клієнтом.
 • Це порівняно недорого. Кол-центр можна запустити з бюджетом від 4000 грн.
 • Це швидко. Кол-центр запускається за пару робочих днів.

Організація заходів

В юридичному маркетингу вельми ефективним інструментом є проведення живих заходів. Суть їх полягає в тому, що ви як експерт ділитеся знаннями зі своєю цільовою аудиторією. Люди бачать вас, переконуються в вашому досвіді й звертаються до вас.

Заходи допомагають знайомитися з потенційними клієнтами й знати їх в обличчя. Форматів проведення заходів задосить:

 • Вебінари. Це найпростіший вид заходу. Вам необхідно визначитися з платформою, запросити учасників і провести вебінар.
 • Семінари, круглі столи та бізнес-сніданки – це offline-заходи. Вони вимагають більш серйозної підготовки, але і приносять якісніші контакти та угоди.
Безкоштовна консультація з маркетингу
для адвокатів та юристів

Партнерські продажі

Ефективним методом залучення клієнтів є пошук партнерів. На практиці це означає, що ви шукаєте бізнеси з такою ж цільовою аудиторією, як у вас, і домовляєтеся з ними про партнерські зв’язки.

Пропонуємо вам виконати невелике завдання. Намалюйте ромашку і в пелюстки впишіть своїх потенційних партнерів. Наприклад, ви Автоюрист і займаєтеся спорами по каско й ОСЦПВ. З ким ви можете співпрацювати в цій сфері? З мийками, евакуаторами, станціями техобслуговування, автошколами. Подумайте, що ви можете їм запропонувати, щоб вони погодилися співпрацювати з вами в партнерських продажах. Варіанти такі:

 • Партнерський маркетинг. Наприклад, ви домовляєтеся з евакуатором про виготовлення спільних візиток. Коли людина потрапляє в аварію і викликає евакуатор, то незабаром у нього в руках опиняється ваша візитка. Він може звернутися до вас за консультацією як до Автоюриста.
 • Відсоток з продажів. Автомийка може передавати вам клієнта за допомогою якого-небудь сертифіката або візитки. Скільки грошей ви готові віддавати за це автомийці?

Домашнє завдання: проведіть аналіз і встановіть список потенційних партнерів. Якою пропозицією ви можете їх зацікавити? Почніть встановлювати контакт з ними.

Все це звичайно ж, Ви можете зробити самі, якщо у Вас є багато вільного часу і знання в області інтернет-маркетингу, а можете звернутися в професійне агентство. Якби МАВР надавав більш якісні послуги, то це було б незаконно.

Поширені запитання

Як юристу залучити клієнтів?

При пошуку нових клієнтів для юристів необхідно розробити комплексну стратегію, яка включає в себе: зміцнення онлайн-присутності через сайт та соціальні мережі, використання SEO (просування в пошукових системах) та контент-маркетингу для покращення видимості в інтернеті, налагодження зв’язків (нетворкінг) та участь у професійних спільнотах, персональний брендинг для встановлення довірчих відносин із клієнтами, а також надання високоякісних послуг та відмінного клієнтського сервісу для забезпечення позитивних відгуків та повторного звернення клієнтів.

Чи є різниця як адвокату залучати клієнтів?

Так, існує різниця в підходах до залучення клієнтів для адвоката порівняно з іншими юристами, оскільки адвокати часто працюють із більш специфічними та чутливими юридичними питаннями. Для адвоката важливо зосередитися на побудові сильного особистого бренду, демонстрації своєї експертизи та успіхів у конкретних галузях права, брати активну участь у професійних спільнотах та подіях, підтримувати високі стандарти конфіденційності та довіри з клієнтами, а також ефективно використовувати відгуки та рекомендації від задоволених клієнтів, що особливо важливо у юридичній сфері.

Чи може персональний брендинг юриста допомогти залучити більше клієнтів?

Персональний брендинг юриста може значно допомогти у залученні більшої кількості клієнтів, оскільки він зміцнює репутацію юриста як експерта у своїй галузі, створює довірчі відносини з потенційними клієнтами та підвищує видимість юриста як в онлайн, так і в офлайн-середовищі. Активна робота над персональним брендом, включаючи участь у професійних заходах, публікацію статей та блогів за спеціалізованими темами, а також використання соціальних мереж для демонстрації своїх знань та навичок, дозволяє юристу виділитися серед конкурентів та стати більш привабливим для потенційних клієнтів, які шукають кваліфіковану юридичну допомогу.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання