Як стати SEO-фахівцем?

  • 13.11.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: SEO

Будь-яку професію можна освоїти з нуля маючи лише велике бажання і хороший інтернет. Однак навчання на кожну спеціальність починається з теорії. Професія SEO-фахівця відноситься до роботи, яку можна виконувати як на робочому місці в офісі, так і сидячи вдома за комп’ютером із кухлем кави. Саме по можливості віддаленого заробітку цією спеціальністю стали масово цікавитись в інтернеті.

SEO

Чим займається фахівець із SEO?

Представника даної професії можна назвати експертом із просування сайтів у пошукових системах. SEOшник оптимізує сайт так, що при пошуковій видачі на потрібний запит домен повинен стояти одним з перших у списку, адже це гарантує приплив клієнтів компанії. В основному майстер SEO працює в команді з такими фахівцями, як копірайтери, веб-майстри, контент-менеджери, SMMщики.

Кому підійде професія SEO-оптимізатора?

Багато хто глибоко помиляється, що оптимізатором сайту може стати лише людина, яка має освіту у сфері IT. Ця спеціальність і справді відноситься до категорії ІТ, але стати SEOшником можна і просто якщо Ви грамотний користувач ПК.

Професія підійде людям, які мають такі якості:

  • аналітичний склад розуму;
  • вміння порівнювати;
  • можливість швидко знаходити рішення;
  • посидючість;
  • бажання постійно розвиватись.

Зовсім неважливо, ким людина працювала раніше, якби він був інженер, будівельник, продавець, домогосподарка, викладач, головне — починати освоювати нову спеціальність з основ.

З чого розпочати навчання?

Теоретичні знання – це усвідомлення суті професії. Етап, на якому людина дізнається, чим вона займатиметься, який досвід необхідно набути, аналізує можливі проблеми. І зможе прикинути, чи вистачить їй на це сил.

Навчатися можна самостійно, починаючи з переглядів відеороликів на YouTube, плавно переходячи на більш конкретні посібники для веб-майстрів від пошукових систем.

Для перших практичних навичок потрібно освоїти такі вміння:

  • основи верстки сайту (мова HTML та CSS);
  • поняття семантичного ядра та методи його збору;
  • використання програм автоматизованого сканування домену для отримання інформації про звіти;
  • принцип роботи CMS (Керування контентом сайту).

Чи обов’язкові платні курси?

На навчальних майданчиках багато лекцій різних шкіл, досвідчених фахівців, щороку уроки оновлюються, але чи варто вибирати платне навчання? Вибір очевидний – однозначно так, ось кілька причин:

  1. Інформація швидко застаріває. При самостійному вивченні матеріал може бути неактуальним. Наприклад, онлайн курси SEO фахівця від Лемона Скул завжди дають нову інформацію, яку можна використовувати в роботі на поточний момент.
  2. Наявність наставника. Викладач, який відповідатиме на запитання, перевірятиме виконані завдання полегшить процес навчання, а студенти курсу допомагають один одному.
  3. Гнучкий графік. Графік навчання вільний і можна поєднувати з роботою, навчанням, домашніми справами.
  4. Наявність повноцінної практики. Для самостійної практики необхідно самому створювати проект і намагатися просунути його, і під час цієї роботи новачкові не завжди легко впоратися з усіма завданнями одразу. У школі матеріал надається, і практика проходить вже з готовим до просування проектом.
  5. Пошук роботи. Для влаштування на першу роботу часто необхідний доказ своїх знань, диплом про закінчення курсу на цьому етапі стане в нагоді. А також є школи, які надають випускникам курсу підробіток, є можливість знайти собі колегу серед студентів.

Досвід роботи SEO-фахівцем приходить із низкою вдалих та невдалих методів роботи над проектом. Для більш глибокого поняття спеціальності рекомендується читати тематичні блоги, знайомитись з кейсами топових SEOшників, розробляти власні методи просування сайтів, знайти собі команду. Вивчення актуального матеріалу, бажання постійно розвиватись – це половина шляху до освоєння нової професії.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт в області інтернет-маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання