Як використовувати психографію в маркетингу?

  • 8.10.2021
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Маркетинг

Уявіть собі: ви щотижня публікуєте спеціальні пропозиції на Facebook, знецінюючи свою 3-денну програму по харчуванню більше, ніж ви можете собі дозволити, але все ж ніхто не купує ваш дивовижний продукт для схуднення.

Ніхто не зацікавлений в схудненні, зниженні холестерину і відчутті молодості? Ні, це не так. Ймовірно, це тому, що ви ігноруєте психографію.

психография в маркетинге

Що таке психографія?

Психографія – це щось на зразок демографії. Психографічною інформацією можуть бути звички, захоплення і цінності вашого покупця. Демографія пояснює, «хто» ваш покупець, а Псіхографія пояснює, «чому» вони купують. Демографічна інформація включає стать, вік, дохід, сімейний стан – сухі факти.

Ви можете ефективно охопити свою цільову аудиторію, тільки якщо ви розумієте як її демографічні, так і психографічні дані. Комбінація обох наборів даних починає формувати особистість вашого покупця – детальну картину людей, з якими ви працюєте зараз і з якими хотіли б працювати в майбутньому.

Давайте створимо дуже простий аватар покупця, заснований на тому, що ми знаємо про ідеального покупця для консультанта з харчування.

Демографічний профіль:

  1. Жінка.
  2. Вік 45-65 років.
  3. Заміжня.
  4. Рішення проблем зі збільшенням ваги, діабетом, недоліком енергії або гормональним дисбалансом.

Психографічний профіль:

  1. Турбота про здоров’я і зовнішність.
  2. Бажання вести здоровий спосіб життя, але не вистачає часу.
  3. Віддає перевагу якості.
  4. Знаходить задоволення у своїй кар’єрі та сім’ї.
  5. Любить проводити час з друзями.

Дивлячись на два наведених вище списки, легко зрозуміти, навіщо вам вони потрібні. Використовуйте тільки демографічні дані, і у вас буде дуже туманне уявлення про вашу аудиторію – ви розумієте її проблеми, але не знаєте, де її знайти і що дійсно спонукає її до дії. Псіхографія дає вам набагато більше інформації!

Є багато різних способів сегментувати ринок за психографією, але найбільш популярним способами є особистісні риси, етап життєвого циклу, інтереси, відносини або переконання і види діяльності. Маркетологи також можуть розрізняти групи споживачів на основі їх купівельних пріоритетів, соціального класу, доходу і т.д.

Псіхографія проти демографії

Сегментація – це неймовірно важлива маркетингова вправа. Адаптуючи контент для певних груп, маркетологи можуть більш економічно перетворювати лідів в клієнтів.

Однак люди, які потрапляють в одну і ту ж демографічну групу, не обов’язково потрапляють в одну і ту ж психографічну групу – потенційні клієнти можуть мати різні звички, інтереси, уподобання і цінності, які роблять їх унікальними в тому, як маркетологи повинні на них орієнтуватися.

Є кілька основних відмінностей між псіхографією і демографією, які можуть позитивно вплинути на маркетингові результати вашої команди.

Демографія:

  1. Вік.
  2. Стать.
  3. Професія.
  4. Рівень освіти.
  5. Релігія.

Психографія:

  1. Характеристики особистості.
  2. Спосіб життя.
  3. Соціальний клас.
  4. Принципи і переконання.
  5. Заходи та інтереси.

Часто споживачі керуються своїм ставленням і суб’єктивним сприйняттям при ухваленні рішення про покупку, і псіхографія охоплює такі аспекти процесу покупки. Демографічна сегментація – допоможе розділити ваш ринок на широкі верстви, але псіхографія дає маркетологам більше важелів впливу на конверсії. Наприклад, демографічна інформація може сказати вам щось про вік людини, але психографічна інформація скаже вам, що ця людина тільки створює сім’ю і знаходиться на ринку дитячих товарів.

Психографічні чинники

Психографічна сегментація аналогічна поведінковій сегментації, оскільки групи створюються на основі більш особистих або індивідуальних критеріїв. Психологія споживачів в першу чергу цікавиться способом життя, звичками, поведінкою і інтересами. Кожен з унікальних психологічних профілів – темперамент, особистість, примхи і інші особливості – сильно впливає на поведінку споживачів.

Звички або інтереси споживача можуть розповісти маркетологу про те, на що споживачі витрачають багато часу. Якщо ваш цільовий покупець любить йогу, і ви намагаєтеся продати йому свою програму по харчуванню, ви можете включити зображення або пропозиції, пов’язані з йогою. Як варіант, ви можете рекламувати свою програму в студіях йоги.

Психографічне профілювання

Коли організації створюють унікальний опис відносин, звичок і інтересів людини або групи, це називається психографічним профілем. Це схоже на цільову особистість, оскільки являє собою сукупність споживчих цінностей і моделей поведінки, найбільш сприйнятливих до пропозицій організації. Оскільки споживачі часто приймають рішення на основі психографічних параметрів, таких як особисті переваги або цінності, таке профілювання може бути дуже ефективним.

Особистість впливає на багато думок і подальшу поведінку, тому розуміння психіки вашої аудиторії може значно поліпшити методи охоплення, стиль реклами і емоційну складову бренду.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання