Як написати сценарій для відеоролика?

  • 2.9.2020
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Маркетинг

Навіщо потрібен сценарій для реклами?

Сценарії для відеороликів – це своєрідний фундамент, без якого створення якісного відеокліпу практично неможливо, якщо ви звичайно не Девід Фінчер.

Для якісного відеоролика потрібна ідея! Гарна ідея – половина успіху. Тільки не варто займатися плагіатом, так як досвідчений глядач моментально розпізнає підступ і відео не користуватиметься популярністю.

У сучасному світі вже не так важливо, для якого ресурсу ви плануєте робити відеоролик. YouTube або TV. Відомі бренди вже давно знімають один відеоролик, який використовують і в інтернеті, і на телебаченні, з тією лише різницею, що на ТВ іноді використовується укорочена версія.

Якщо ви хочете, щоб реклама вашого продукту була ефективна і знайшла відгук в аудиторії, а кошти, витрачені на створення ролика не “вилетіли в трубу”, то саме час зайнятися підготовкою якісного сценарію.

Сценарії для відео: з чого почати?

  1. Цільова аудиторія. Щоб написати хороший сценарій рекламного ролика дуже важливо знати продукт, про який потрібно розповісти в рекламі. Не менш важливо розуміти, яку аудиторію ви хочете залучити за допомогою своєї рекламної кампанії.

Приклад креативної реклами

При аналізі цільової аудиторії важливо виокремити із загальної маси всіх глядачів саме свого покупця і впливати на нього. Реклама, знята для всіх рідко стає успішною.

При визначенні своєї аудиторії слід звернути увагу на:

  • географію;
  • демографію;
  • соціальний статус.

Добре було б провести А/В тестування або застосувати нейромаркетинг, якщо вам потрібен глибокий аналіз.

  1. Аналіз конкурентів. Обов’язково зверніть увагу на те, які відеоролики використовують конкуренти, щоб загальна ідея не повторювалася.
  2. Актори. Якщо ви збираєтеся написати сценарій не для анімованого ролика, то займіться підбором акторів, здатних якісно виконати потрібні ролі. Звичайно ваші друзі з радістю погодяться вам допомогти знятися в рекламі, але тут важливо не помилитися з вибором героїв.
  3. Таймінг. При написанні сценарію не забудьте визначитися з таймінгом самого рекламного ролика. Від тривалості залежить кількість реплік, які ви зможете прописати. За одну хвилину повинно бути не більше 130-140 слів, майте це на увазі.

Як написати сценарій до відеоролика?

Мучитеся питанням, як написати сценарій для рекламного ролика?

Даємо підказку, до цього моменту правильно було б підійти, маючи на руках чітко позначене технічне завдання (бриф) з інформацією від Клієнта. Тут ясно і зрозуміло описані завдання рекламного «видовища» і, звичайно ж, бюджетна сторона питання.

Будь-який сценарій, як правило, складається з трьох частин:

  • Знайомство з героєм. Подання рекламного продукту.
  • Основна частина, яка представляє головний тематичний зміст тексту.
  • Кульмінація. Тут доречно показати ту саму вигоду, спрямовану на цільового глядача.

Тривалість рекламного ролика, безумовно, буде залежати від бюджету, що виділяється на його створення і розкручування. Тому не захоплюйтеся створенням особливих спецефектів в гонитві за своїм глядачем. Пам’ятайте, головне – утримати його увагу та інтерес з допомогою точного слова, доповненого зоровою картинкою. І не забувайте представляти себе в ролі того самого глядача, для якого ви й створюєте свій рекламний шедевр.

А яка буде користь покупцеві від вашого товару? А чи дійсно він так йому необхідний? Ці та багато інших питань спробуйте кожен раз ставити перед собою. Повірте, віддача від якісної, грамотної реклами в рази перевершує очікувані результати.

Завдання копірайтера на етапі створення сценарію ролика – представити своє оригінальне бачення можливості продати той чи інший продукт. Саме зараз копірайтеру дається прекрасний шанс проявити себе і продемонструвати всі свої творчі та аналітичні здібності. З готовим сценарієм після закінчення написання тексту працюватимуть інші фахівці, які доведуть його до повної досконалості та перетворять літературний варіант в справжнісінький фільм.

У сценарії рекламного ролика обов’язково необхідно прописати головне посилання, головний слоган реклами. Цей слоган повинен легко запам’ятатися і засвоїтися в мозку у глядача.

При написанні сценарію постарайтеся два рази згадати про назву товару, послуги або бренд компанії. Один раз спочатку ролика, а один раз в кінці. Пам’ятайте, далеко не всі люди додивляться рекламу до кінця.

Буде чудово, якщо ваш ролик подарує людям позитивні асоціації та радість.

Зацікавте своїм текстом, так-так, саме текстом, більшу частину аудиторії, і тоді зорова картинка стане лише асоціативним доповненням до нього. І це буде першим кроком на шляху створення вашого сценарію.

Камера, мотор!

У вас є готовий сценарій і команда для знімання рекламного ролика, думаєте це все?

Ви заздалегідь підготувалися, оператор чекає початку, телесуфлер налаштований, світло виставлено, а детальний сторіборди вже створено? Кілька слів про сторіборди. Це те ж саме, що і розкадрування.

Розкадрування важливе в знімальному процесі, це такі собі ескізи, які виділяють ключові сцени в відеоролику.

Для хвилинного ролика вистачить 30 кадрів розкадрування. При його створенні враховується кожна секунда, видно, де на третій секунді повинна бути камера, що говорить герой, куди він дивиться і який музичний спецефект звучить.

Сторіборди заощадить вам купу часу при зйомці рекламного відеоролика.

Не менш важливим є прогін перед зйомкою. Це щось типу генеральної репетиції, але безпосередньо перед самою зйомкою ролика. Прогони допоможуть акторам налаштуватися на роль, а знімальній команді подивитися, чи все правильно налаштовано і всього чи вистачає на майданчику.

Ваш кастомный HTML-код здесь
Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання