Який обсяг оперативної пам’яті потрібен у 2023 році для комфортного використання смартфона

  • 13.2.2023
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Новини

Кожен покупець під час вибору нового мобільного телефону керується власними критеріями оцінки. Для когось важлива якість або кількість камер, хтось звертає увагу на розмір та роздільну здатність дисплея. Але коли йдеться про продуктивність, перш за все слід звертати увагу на обсяг оперативної пам’яті.

Від кількості ОЗП (оперативний запам’ятовуючий пристрій) залежить плавність роботи інтерфейсу, швидкість завантаження програм, кількість завантажених одночасно вкладок у браузері, можливість запуску складних мобільних ігор.

Какой объем оперативной памяти нужен для смартфона

Вибір телефону за кількістю оперативної пам’яті

У магазинах електроніки та на сайтах в інтернеті можна придбати смартфон з об’ємом ОЗП від 1 ГБ. Але такі моделі можуть виконувати лише базові завдання. Навіть відображення інтерфейсу ОС відбуватиметься досить повільно. Незважаючи на дуже низьку ціну, рекомендується звертати увагу на оснащені варіанти.

Мінімальна кількість оперативної пам’яті залежить від того, для яких цілей користувач хоче придбати телефон:

  • 2 Гб ОЗП. Пристрій підійде для здійснення дзвінків, використання браузера, запуску музичних програм. На ньому повільно працюватимуть месенджери і практично не запускатимуться ігри. Комфорт від взаємодії із ОС залежить від її оптимізації виробником гаджета.
  • 4 Гб ОЗП. Оптимальний варіант для зручної роботи. Програми можна запускати швидко та використовувати їх без «підвисання» інтерфейсу. Крім того, у браузері можна відкривати кілька вкладок та переміщатися між ними без перезавантаження сторінок. Нескладні мобільні ігри також запрацюють без проблем.
  • 6 Гб ОЗП та більше. Таким обсягом оперативної пам’яті оснащуються флагмани різних компаній. Його цілком достатньо для запуску будь-яких мобільних програм. Більшість із них залишатиметься у пам’яті, що спростить та прискорить перемикання між завданнями.

Обсяг оперативної пам’яті 12 Гб і більше з урахуванням вимог сучасних версій ОС є надлишковим. Найчастіше таку кількість ОЗП встановлюють в іміджевих чи «ігрових» моделях, щоб продемонструвати останні технології у сфері виробництва смартфонів.

Де купувати

Визначившись з обсягом ОЗП, потрібно підібрати інші характеристики телефону. Для комфортної роботи важливим є також тип процесора та кількість місця для зберігання даних. Рекомендується придбати пристрої з накопичувачем від 128 Гб. Цього вистачить для зберігання програм та контенту.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання