Як визначається сума доходів для громадян, які претендують на пільгове отримання житлової нерухомості

  • 26.9.2023
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Бізнес

Більшість громадян для покращення житлових умов можуть розраховувати лише на власні сили та особисті фінансові заощадження. Проте існує вельми незначна категорія мешканців Одеси, які можуть розраховувати на безоплатне отримання житла від держави чи місцевого органу самоврядування в обличчі Одеської міської ради або на покращення чинних умов проживання. Усі т.зв. пільговики повинні обов’язково перебувати на квартирному обліку у міській раді, при цьому їх постановка на облік має свої особливості. Особи, що не належать до пільгових категорій населення, можуть купити квартиру, скориставшись оголошеннями на сайті https://obyava.ua/ru/nedvizhimost/prodazha-kvartir/odessa спеціалізованого інформаційного порталу.

Кухня

Які доходи враховуються під час постановки на квартирний облік

Однією з умов постановки на квартирний облік осіб, які претендують на покращення житлових умов за рахунок місцевого органу самоврядування (міської ради) є наявність у громадян та членів сім’ї доходів, сума яких є меншою порівняно з мінімальним прожитковим рівнем та/або розміром орендної плати, сплачуваним під час оренди необхідного житла.

При визначенні розміру доходів громадян враховуються всі без винятку доходи, які отримують у вигляді:

  • офіційної заробітної плати всіх членів сім’ї та одержуваної допомоги з безробіття;
  • пенсійної та/або соціальної допомоги, доходи від використання (у тому числі передачі в оренду) особистого транспорту;
  • доходів від реалізації надлишків сільськогосподарської продукції (овочів, фруктів та ягід, вирощених на присадибній ділянці).

До суми доходів також обов’язково включається розмір одержуваних аліментів, гонорари за наукові праці та/або художні твори, сума нарахованих дивідендів на банківські вклади або за цінні папери. При визначенні суми доходів також обов’язково враховуються відсотки, нараховані за банківськими вкладами, доходи, що отримуються від оренди житлової та/або комерційної нерухомості тощо.

Хто може належати до категорії пільговиків

Постановка на квартирний облік пільгових категорій громадян здійснюється після ретельного вивчення спеціальною комісією міськвиконкому фінансового та матеріального стану сім’ї. Якщо у власності сім’ї перебувають земельні ділянки, автомобілі чи інші транспортні засоби, задекларовані ювелірні прикраси чи предмети антикваріату, розраховувати на постановку на квартирний облік не доводиться.

Будь-яке приховування доходів або їх спотворення в документах, що підтверджують право на отримання пільгового житла, неминуче тягне за собою виключення громадян із пільгової черги.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання