Кінець євро? Прогнози щодо майбутнього цієї валюти

  • 16.8.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Бізнес, Новини

Кожна економічна криза може мати свою правду. Незабаром мільйони жителів Європи зрозуміють, що того євро, що вони знали, більше не існує. У світі настане економічний хаос.

валюта

Для того, щоб зрозуміти причини всього цього, в першу чергу потрібно перестати плекати себе ілюзіями. Нинішня криза в Європі представлена ​​низкою дій, які, начебто, здатні подолати ситуацію, але при цьому виявляються явним кроком назад. Майбутні вибори в Греції – це один із таких кроків. І навіть незважаючи на те, що в парламенті працюватиме більшість «про-рятувальників», на вулицях Афін у найближчому майбутньому ходитиме нова валюта.

Грецькі вкладники швидко забирають свої заощадження з банків, платники податків не поспішають виплачувати податки, компанії затримують розрахунки постачальникам. Все це може відбуватися, тому що їм нема чим платити, або щоб розрахуватися незабаром дешевими драхмами.

Європейська комісія, ЄЦБ та МВФ не змогли зупинити падіння, тому будь-яка оновлена ​​програма кредитування матиме такий самий результат. Засмучений глава МВФ заявив: «Якщо говорити про Афіни, то я завжди думаю про людей, які постійно ховаються від податків».

Зворотна грецька реакція відображає біль і труднощі, які приходять з наміром організувати «внутрішню девальвацію» відновлення конкурентоспроможності і можливості погасити заборгованість.

Європейські політики сьогодні запевняють нас, що вихід Греції з євро відбудеться організовано і вона стане єдиною країною, яка піде на такі заходи.

Отже, якщо Греція залишить зону євро вже наприкінці цього року, уряд не виконає своїх зобов’язань щодо 300 млрд євро зовнішнього державного боргу, а також близько 187 000 000 000 євро заборгованості перед МВФ і Європейським фондом фінансової стабільності. Крім цього, Греція не зможе виконати своїх зобов’язань у районі 155 млрд євро перед валютною системою євро.

Польський міністр фінансів зробив заяву та попередив, що грецький дефолт буде причиною падіння банків. Щоб запобігти ще більшому лиху, інші країни – члени зони євро – повинні мати належне фінансування у необмеженому розмірі терміном до 18 місяців. Яцек Ростовський стурбований тим, що ЄЦБ не в змозі піти на такий крок через законні підстави. Якщо брати до уваги той факт, що ЄЦБ вже має безліч кредитних ризиків, він не надаватиме коштів у необмежених розмірах іншим країнам.

Периферія страждає на суттєвий спад, поставлені трійкою завдання не будуть виконуватися, і суспільний борговий тягар стане не по кишені урядам. Це призведе до того, що курс євро значно знижуватиметься по відношенню до інших видів валют, тому для інвесторів будуть привабливі такі валюти, як долар і фунт стерлінгів. Нарешті, буде визнано обставину, що ЄЦБ більше не в силі керувати грошово-кредитною політикою.

Євро втратить статус безпечної валюти, а інвестори почнуть уникати зв’язків із багатьма регіонами, зокрема з Німеччиною. Виникатимуть проблеми з кредитуванням під цілком розумні відсотки. У результаті німецькі платники податків дотримуватимуться неприйнятної інфляції, яка є наслідком прагнення виручити своїх партнерів по зоні євро.

Найімовірніше припустити, що багато пенсіонерів та домашніх господарств втратять свої заощадження, які будуть зруйновані інфляцією. Протягом останніх років європейські політики запевняють, що вони роблять усе можливе, аби зберегти євро. Сьогодні стає ясно, що вони не в силі стримувати свої обіцянки, які потребують дій, неприйнятних для електорату. Втім, передбачити майбутнє цієї грошової одиниці точно ніхто не може.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання