Що таке аналітика?

  • 9.11.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Маркетинг

Нині вважається, що професії, пов’язані з аналітикою даних, є професіями майбутнього (включаючи веб-аналітика, інженера з даних або експерта з усіх цих питань). Є чимало причин, чому так вважають — наприклад, тому що у нас з’являється все більше інформації, яка потребує обробки. Зараз вважається, що 90% даних в Інтернеті було створено лише за останні кілька років. Згідно з сьогоднішніми знаннями, користувачі однієї з найпопулярніших соціальних мереж (Facebook) надсилають один одному близько 10 мільйонів фотографій протягом години, тому в цій статті ми хочемо познайомити вас із тим, що таке аналітика даних.

Що таке аналітика даних?

Відповісти на питання, чим займаються аналітики даних, непросто. Це складна наука. Різні компанії можуть інтерпретувати це визначення по-різному. Це поєднання програмування, математики та розуміння даних. Це наука про дані, яка використовує безліч методів та теорій з інших наук. Вона використовує різні типи процесів та алгоритмів, які використовуються для отримання окремих значень. Аналітика даних дуже часто використовується бізнес-аналітиками у статистиці, розробниками програмного забезпечення або для розробки штучного інтелекту. При проведенні спостережень аналітика дозволяє виявляти поточні тенденції та робити висновки. Це дозволяє компаніям приймати рішення та створювати нові продукти. В цей час ця галузь науки набирає все більшої популярності (на всіх рівнях) і незамінна в правильній роботі компаній і корпорацій.

Чим займається аналітик даних?

Тепер, коли ми знаємо, чим займається фахівець що працює з даними, розглянемо завдання самого фахівця. Він займається отриманням інформації та даних, які необхідні для функціонування компанії. Ці дані збираються з Інтернету, веб-сайтів, телефонів та інших джерел. Наприклад, Ви можете скористатися послугами налаштування аналітики від спеціалізованої агенції Roman.ua https://roman.ua/ua/analytics/

Фахівці з веб-аналітики оцінюють ризик після внесення конкретних змін. На основі цих спостережень керівництво компанії ухвалює рішення про наступні кроки. Робота фахівця що працює з даними може бути дуже цікавою. Це не лише аналіз таблиць, а й вивчення всього, що спадає на думку, наприклад, рух автомобілів у певний час, кількість замовлень у даній компанії, поведінка людей у ​​конкретних ситуаціях або їх улюблена кава. Аналітик даних також бере участь у розробці маркетингових планів та бізнес-стратегій, а також у проведенні фінансового аналізу. Добре зібрані та проаналізовані дані дозволяють отримувати великий прибуток на підприємстві. У цій професії також важливий творчий підхід та концепція під час вирішення завдань.

Як стати аналітиком даних?

Тепер професія аналітика даних вважається професією майбутнього. Людям, які планують змінити свою галузь сьогодні або лише розпочинають свій кар’єрний шлях, варто розглянути цю роботу. Є як мінімум кілька способів стати фахівцем у цій галузі.

  1. Поширений метод, але не очевидний — спонтанна зміна галузі компанії, де ви працюєте. Іноді буває так, що в результаті розвитку компанії виникає необхідність використання аналітики. Дуже часто хтось всередині компанії (поточний співробітник) у робочий час починає вивчати цю тему, вивчає SQL і стає штатним аналітиком даних.
  2. Інший спосіб, безумовно, найпростіший — це здобути відповідну освіту, наприклад, навчання чи курси. Буткемпи це відносно свіжа ідея. В основному вони призначені для людей, які хочуть змінити свій спосіб життя, але не мають часу на навчання. В Інтернеті є безліч безкоштовних навчальних посібників та відеоуроків, з яких ви можете багато чого навчитися. На жаль, часто нема в кого запитати поради. У такій ситуації завжди можна пошукати наставника з аналітики даних.

Де навчитися аналітиці?

Ви можете вивчати аналітику на заняттях зі статистики чи програмування. Тема обговорюється у різних галузях науки, наприклад, економіці. Аналітика – це галузь науки, що включає кілька компонентів з інших суміжних областей. Якщо ви хочете стати бізнес-аналітиком, варто зацікавитись отриманням сертифіката IQBBA, CCBA, CBAP або IREB. Хоча ми не приховуємо, що найкраще вчитися аналітиці на практиці, тобто у компанії, наприклад, на позиції джуніора.

Ми живемо у вік Інтернету. Завдяки цьому ми можемо багато дізнатися про аналітика самостійно, не виходячи з дому, але потрібно знати, де шукати достовірну та перевірену інформацію.

Скільки заробляють аналітики даних?

Як ви вже знаєте, аналітик даних потрібен у різних галузях економіки. Як у програмуванні, IT, медичних та фінансових компаніях, так і в багатьох інших. Цікаво, що у аналітиків зараз практично необмежені можливості розвитку – вони можуть працювати буквально де завгодно та аналізувати різні поведінки, відділи та компанії. Аналітики даних можуть постійно підвищувати свою планку та виявляти інші взаємозв’язки. Згідно з останніми даними, середній заробіток аналітиків даних становить 1000 дол. Проте слід пам’ятати, що заробіток залежить від компанії та її бюджету, посади та досвіду. Як правило, заробіток людей на молодших посадах буде значно нижчим, ніж у працівників з досвідом.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання