Навіщо та кому потрібен офшорний бізнес?

  • 25.5.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Бізнес

Майже кожна велика корпорація чи багатий підприємець мають свої активи в офшорних зонах.

У країнах із розвиненою ринковою економікою в останні два десятиліття розвиваються так звані офшорні зони, офшорні холдинги, міжнародні фінансові «канали» руху доходів і капіталів, «податкове планування» з метою зниження податків, що виплачуються державі.

Слід зазначити, що всі ці фінансові новини є відповіддю підприємців на державне регулювання. Методи удосконалюються, масштаби зростають.

До речі, компанія COREDO є експертом у галузі корпоративних фінансів. Основні послуги: фінансові ліцензії, реєстрація юридичних осіб за кордоном, AML-консультування.

Зачем и кому нужен оффшорный бизнес

Створення транснаціональних корпорацій та банків (ТНК, ТНБ) також сприяло розвитку офшорних зон. ТНК та ТНБ застосовують механізм міжнародних трансфертних операцій.

Перетікання капіталів та доходів здійснюється за оптимальними податковими маршрутами. У корпоративних поставках та розрахунках використовуються так звані трансфертні ціни. В результаті держава, в якій розташована філія або дочірня фірма корпорації, або взагалі не може вилучити податок через низький прибуток, або оподатковує його за низькою ставкою. Материнська компанія також сплачує податки не своїй державі, де вона зареєстрована, а за низькими ставками в офшорних зонах.

При цьому слід пам’ятати, що офшорні зони створюють можливості для відмивання грошей і корупції. Вони завдають шкоди розвитку національних економік, особливо держав із перехідним періодом розвитку.

Держави намагаються боротися із новими явищами. У США, країнах ЄС діє жорстке антиофшорне, антитрансферне та антидемпінгове законодавство.

Податкове законодавство у країнах із розвиненою ринковою економікою обмежує пільги щодо доходів, отриманих за участю офшорних компаній. Так, наприклад, у США ними не поширюються інвестиційні пільги. На офшорні компанії не поширюються пільги згідно з міжнародними угодами про усунення подвійного оподаткування. Угоди, укладені від імені офшорних холдингів чи компаній, ретельно перевіряються податковими органами.

При цьому офшор – це страховка банківського рахунку підприємства від потенційних нелегальних претензій із боку приватних заангажованих осіб із держ. органів.

Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання