Система ERP проти систем CRM, HRM та бухгалтерського обліку як єдине рішення: найкращий вибір для бізнесу

  • 18.5.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Бізнес

Що таке планування ресурсів підприємства (ERP)?

У будь-якій компанії ERP-рішення працює як пакетна програма для управління бізнесом, яка в основному використовується для підвищення продуктивності, ефективності та зростання прибутку компанії.

По суті, це рішення, яке збирає дані та інформацію з різних відділів підприємства. Більш того, коли справа доходить до інтеграції та інтерпретації ключових зовнішніх та внутрішніх областей управління компанії.

Система ERP поєднується зі значними сферами, такими як продаж, покупки, відносини з клієнтами, людські ресурси, виробництво, бухгалтерський облік, інвентаризація і т.д., щоб спростити бізнес-процеси на підприємстві.

Приклади ERP систем: Odoo, IT.ua, IFS Applications.

Що таке управління відносинами з клієнтами (CRM)?

Це спеціалізоване програмне забезпечення, що відповідає за управління відносинами з клієнтами.

Це інструмент, який використовується відділами маркетингу та продажів для розвитку бізнесу, щоб збільшити прибуток компанії за рахунок покращення якості обслуговування клієнтів.

Це робиться або за допомогою розширеної цільової реклами, або за допомогою індивідуального підходу до угод з використанням інформації клієнта, отриманої з бази даних системи CRM.

Читайте приклади у статті: ТОП CRM-систем для України.

Що таке управління людськими ресурсами (HRM)?

Ця система, по суті, дбає про всі сторони управління людськими ресурсами, таких як набір (рекрутинг), утримання та навчання кваліфікованих кадрів у компанії тощо. із використанням окремих призначених модулів. Основне завдання – працювати як єдина система управління працівниками.

Приклад HRM-системи: Peopleforce

Що таке бухгалтерський облік?

Це рішення для бізнесу відноситься до фінансового аспекту компанії, який має керуватися за допомогою спеціального програмного забезпечення. Основна мета для бізнесу полягає у тому, щоб мати прозору, зрозумілу систему фінансового обліку.

Це дає компанії повний контроль над фінансовою складовою бізнесу, яка відіграє важливу роль у прийнятті важливих рішень на майбутнє. Рішення включає рахунки дебіторської та кредиторської заборгованості, баланс, платіжні відомості та багато іншого.

Багато постачальників рішень також комплектують програмне забезпечення для бухгалтерського обліку додатковими модулями послуг, такими як замовлення продажі, купівля, рахунки-фактури, електронні платежі, витрати та інша платіжна інформація.

Приклади систем для бухгалтерського обліку: ITFin.io, Bimp, Quincefin, Finmap, Bookkeeper, IT-Enterprise, A2v10, Fintellect, Torgsoft, Ukrsklad, Dilovod, MASTER: Бухгалтерія, Фіт-бюджет, ISpro, АБ ОФІС, Дебет Плюс, G Tools, Хепі Бух, BJet ERP, H-profit, UIS.WMS, Конкурент

За розробкою та інтеграцією будь-яких сервісів для різних ОС, пристроїв звертайтесь до NIXSolutions. Ця команда фахівців надає широкий спектр послуг: від бізнес-аналізу та IT-консалтингу до розробки програмного забезпечення та створення готових IT-продуктів.

Система ERP против систем CRM, HRM и бухгалтерского учета

Ролі ERP, CRM, HRM та бухгалтерського обліку як рішення

Функції ERP, CRM, HRM та обліку можуть відрізнятися у різних постачальників рішень. Але є деякі загальні функції, які залишаються однаковими у всіх.

Функції ERP

Як всеосяжна версія повного бізнес-рішення, ERP відповідає за одночасне управління кількома підрозділами компанії. Існує управління запасами та ланцюжками поставок, зв’язками з клієнтами, фінансовими активами та, нарешті, управління людським капіталом.

З точки зору управління запасами, ERP має можливість робити автоматизований процес замовлення, а також завчасне повідомлення про рівень низького запасу. Для управління ланцюжком постачання ERP в основному має здатність контролювати якість, відповідність нормативним вимогам і т.д.

Незважаючи на те, що єдине автономне рішення CRM містить більш просунуті функції управління клієнтами, існує модуль CRM в ERP, який надає безліч великих функцій для ефективної взаємодії з клієнтами.

Починаючи від управління контактами замовників і закінчуючи докладним звітом про клієнтів, зростання та активність. Потужне комплексне рішення ERP в даний час охоплює всі основні потреби адміністрування клієнтів. Система ERP також дозволяє інтегруватися з кількома програмами для email-маркетингу.

ERP переважно дозволяє управляти основними коштами, платежами, загальною бухгалтерською книгою, і навіть проводити фінансове прогнозування, розрахунок бюджету підприємства і податків.

Ефективне управління співробітниками є важливою частиною рішень ERP. Це допомагає керувати всіма необхідними елементами, пов’язаними з персоналом у компанії. Це включає управління відпусткою, розподіл заробітної плати, дані про співробітників, відвідуваність і робочий час.

Більш того, ERP також дозволяє інтегрувати інструменти управління проектами (Project Management).

Функції CRM

CRM має справу з розширеними функціями обробки даних клієнтів. Це переважно включає управління контактами, відстеження залучення та управління маркетинговими кампаніями.

Це дозволяє ефективно редагувати, оновлювати та відстежувати будь-яку інформацію щодо клієнта. Крім того, можна призначати контакти різним представникам команди та включати їх до різних облікових записів.

Маркетингова команда також може зрозуміти психологію клієнтів та розбити їх на сегменти для подальшого планування програми ремаркетингу на основі історії покупок. Понад те, можна легко розрахувати ефективність маркетингових кампаній, проаналізувавши їх ефективність.

Функції HRM

Функціональність цього рішення включає все, що пов’язано з управлінням співробітником. Це також включає опис роботи та створення профілю продуктивності.

Керування сайтом вакансій поряд з автоматичним пошуком, за ключовими словами, кваліфікації – це ще одна функціональність, яку використовує HRMS.

Функції бухгалтерського обліку

Це рішення працює як базова система фінансового обліку для компанії, яка надає інформацію щодо бухгалтерського обліку, в основному корисну для майбутньої стратегії розвитку бізнесу.

Рішення також допомагає у створенні бухгалтерської книги, відстеженні кредиторської та дебіторської заборгованості, управлінні основними засобами підприємства. Також, рішення грає роль актуалізації даних про придбання, амортизації тощо.

Яка із систем ідеально підходить для бізнесу?

Як ERP, так і окремі рішення CRM, HRM та бухгалтерський облік мають власні цілі для роботи у бізнесі. Але також важливо зрозуміти, коли і чому потрібно обрати одне з цих рішень. Інакше можна просто жалкувати за рішення у довгостроковій перспективі.

Таким чином, якщо є проблема з розумінням доцільності вибору між придбанням системи ERP або її рішень окремо, то потрібно використовувати такі вказівники, які, ймовірно, допоможуть прийняти найкраще рішення.

Вибирайте ERP коли

  • потрібно знизити вартість всього бізнес-процесу та оптимізувати дохід;
  • необхідний доступ до інформації про клієнтів, співробітників, фінанси в одному місці;
  • Потрібне рішення, яке централізує бізнес-процеси як для фронт-офісу, так і для бек-офісу.

Вибирайте CRM, HRM або бухгалтерський облік як окреме рішення, коли:

  • потрібно використовувати будь-яке рішення окремо, щоб керувати малим або середнім бізнесом;
  • необхідно підвищити продажі, задоволеність співробітників;
  • компанія потребує збору даних із будь-якого окремого функціонального модуля HR, CRM або бухгалтерського обліку.
Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання