Види хостингів: опис, характеристики, переваги

  • 11.4.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: SEO

Що необхідно підприємцю, для того, щоб завести свій власний сайт в Інтернеті? Для початку потрібно розробити дизайн сайту, визначитися з движком (CMS) на якому працюватиме сайт, якщо звичайно він не складатиметься з одних html сторінок.

Далі необхідно підібрати контент для сайту, бажано унікальний, потім вигадати доменне ім’я та зареєструвати його. Залишається тільки підібрати “місце проживання” нашого сайту, тобто знайти потрібний хостинг для нього.

Що ж означає саме поняття хостинг? Це частина дискового простору, яку надає хостингова компанія, для фізичного розміщення інформації про сайт на своєму сервері, що постійно знаходиться в мережі. До вибору хостингу треба підходити дуже відповідально, оскільки саме від параметрів сервера та його безперебійної роботи залежить нормальне функціонування та індексація сайту.

Зараз в Інтернеті можна знайти безліч компаній, які пропонують хостинг. При цьому необхідно пам’ятати, що їхні сервери абсолютно різні. Давайте розберемося, якими саме вони бувають:

  1. Безкоштовний хостинг. Головна перевага його у тому, що за нього не треба платити. Але недоліків такого хостингу досить багато, це і нестабільна робота, і функціональна обмеженість, практично ніякої відповідальності і т.д. Такий хостинг підійде хіба що для власників невеликих домашніх сторінок чи блогів.
  2. Послуга дата-центру називається Сollocation (колокація). Вона полягає в оренді не лише хостингу, а й приміщення, де встановлено сервер. Так, ти ще отримуєш і постійну підтримку фахівців, але плата за її використання є досить великою.
  3. Виділений сервер. Це коли користувач повністю орендує сервер і розпоряджається всім обсягом його диска. Така послуга дуже зручна, жодних тобі сусідів у вигляді чужих сайтів чи зайвої інформації, немає проблем із доступом та обмежень щодо трафіку. Але й коштує така послуга також недешево. Таке задоволення можуть дозволити собі власники порталів або серйозних ресурсів.
  4. Віртуальний хостинг. Це оренда певного обсягу дискового простору на сервері віртуального провайдера хостингу. Дуже зручна та недорога послуга, однак, далеко не всі компанії можуть похвалитися надійністю роботи, а також гарантувати 100% безпеку вашого сайту. Багато користувачів мають доступ до сервера, і хтось із них може щось “напартачити”.
  5. Vds хостинг (Virtual Dedicated Server) – позначається як віртуальний виділений сервер. Послуга дозволяє користувачеві окрім дискового простору, також орендувати частину процесорного часу та серверної пам’яті. Рекомендується використовувати для великих сайтів чи порталів.

виды хостингов

Для того, щоб точно визначитися з хостингом, Вам буде корисний портал – https://hosting-top10.com/.

Основний напрямок – це рейтинг хостингів України. Кожен провайдер має свою сторінку, на якій розміщено детальний огляд провайдера, з тарифними планами на хостинг та VPS, цінами, значеннями uptime за певні періоди, клієнтським рейтингом та відгуками.

Якщо ж у Вас проект на “за кордон”, то рекомендуємо ознайомитися із закордонними хостингами https://hosting-top10.com/foreign/. Тут в основному представлені провайдери, які мають російськомовну техпідтримку, але є також і великі гравці ринку з підтримкою англійською. Цей рейтинг для тих, хто планує розміщувати свої сайти за межами України, на зарубіжних серверах (з різних причин – з метою безпеки, бути фізично ближчим до свого клієнта (менше пінг, краще для пошукового ранжування тощо).

Переваги VDS

Останнім часом vds хостинг набирає все більшої популярності. Давайте розберемося, чому так відбувається і що таке vds сервер. Технологія віртуалізації дозволяє розділити потужний фізичний сервер на певну кількість віртуальних, а вони, у свою чергу, розподіляють між собою і всі ресурсні можливості основного сервера. Тому VDS має всі можливості, що й фізичний сервер, а вартість його оренди значно зменшується.

Які переваги для користувачів має VDS?

  • Необмежений трафік. Дуже приємно і зручно, коли тобі не доводиться відстежувати обсяг свого трафіку, щоб додатково не платити ще й за його перевищення, наприклад, у випадку DDoS-атаки.
  • Backup – або як його ще називають резервне копіювання. Послуга дозволяє робити резервну копію даних, що знаходяться на сервері через певний час, наприклад, щодня.
  • Безпека. Ізольований віртуальний сервер має незалежну файлову систему, гарантовану кількість ресурсів та власний IP. Оскільки VDS оснащені надійною системою захисту від DDoS-атак, ніхто інший, крім тебе, не отримає до нього доступу.
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання