А ваш англійський ідіоматичний або 20 ідіом для прокачування IT-англійської

 • 31.1.2024
 • Автор Владислава Рикова
 • Категорії: Бізнес

Чи знаєте ви, що таке ідіоматична англійська? Як програмістам вивчати англійську? На що варто звертати увагу? Відповіді на ці та інші питання в нашій статті.

З огляду на те, скільки часу всі ми проводимо онлайн, професії сфери IT нам просто необхідні. А оскільки більше ніж 75% загальної кількості замовлень в цій сфері вимагає знання англійської, їм просто необхідні знання англійської. Як ця мова може бути корисний в їх роботі? Як найкраще програмістам вивчати іноземну мову? І які ж ідіоми здатні помітно прокачати вашу англійську, якщо ви вже знаєте її на непоганому рівні?

Ідіоми англійської мови

Питання користі

Уявімо, що ви – айтішник, шукаєте роботу. Як і де вам буде потрібна англійська? Наприклад:

 1. Коли будете складати резюме, портфоліо і супровідний лист при відповіді на вакансію.
 2. Під час співбесіди, для відповідей на питання ейчара. Тут ще буде важливо не рознервувався до втрати дару мови, так що вам не просто потрібно знати, як відповісти англійською – вам потрібно бути впевненим.
 3. Під час роботи для постійного спілкування з клієнтами, більша частина яких буде англомовна. Крім самої мови, важливо враховувати відсоток офіційності і чіткість розуміння поставлених завдань. Можливо, вам також доведеться вести документацію, їздити у відрядження, представляти ваше підприємство на форумах, проводити презентації і проходити додаткове навчання за англомовними програмами.

Все зводиться до того, що важливо не тільки знати специфічні терміни і фрази, а й мати гарні навички спілкування. На що варто звернути увагу, щоб прискорити процес?

Питання процесу

У будь-якому процесі важливо знати і вміти користуватися своїми перевагами, а також враховувати слабкі сторони. На що ж звернути увагу програмісту?

 • Швидше за все, у вас добре працює логіка, а значить при систематичних заняттях у вас не буде проблеми з граматичними правилами.
 • Якщо у вас є хороша база загальної розмовної лексики, вам не буде особливо складно з вузьконаправленою лексикою, тим більше що дуже часто деякі специфічні слова або фрази мають і інше, більш загальне значення.
 • У списку мінусів може бути відсутність досвіду роботи з граматичними конструкціями, проте тут вас може врятувати регулярна практика.
  До інших мінусів можна віднести мовний бар’єр, розмовний і слуховий. Оскільки причина тут у відсутності досвіду, як ви вважаєте, як подолати цю проблему? Правильно, більше говорити і слухати.

Якщо вам потрібно прокачати англійський, ви можете зробити це і самостійно. В інтернеті досить цікавих матеріалів для складання особистої програми. Але якщо ви відчуваєте, що вам потрібна допомога, краще відразу звернутися до фахівця. Він не тільки складе вам загальну програму занять і допоможе з матеріалами, а й буде моніторити ваш прогрес, додаючи більш складні штуки як тільки ви будете до цього готові. До речі, про складніші штуки …

Питання прокачування: 20 ідіом

Якщо ви вже знаєте англійську на рівні від В2 (мінімальний рівень, необхідний більшістю великих компаній), крім роботи з прогресу до більш високих рівнів, ви також можете вивчити і використовувати декілька ідіом. Їх практично ніколи не варто перекладати дослівно, а ще вони є показником високого рівня англійської. Отже, 20 ідіом, корисних для представників сфери IT:

 1. To pass with flying colours – здати або зробити щось на “відмінно”.
 2. Big cheese – дуже важлива людина, хтось із керівництва компанії, бос.
 3. Cream of the crop – кращий з кращих.
 4. To hit the books – старанно вчитися, вивчати якусь тему.
 5. Look like a million dollars – привабливо, дорого, багато виглядати.
 6. It’s not rocket science – не дуже складно.
 7. Do not cry over spilt milk – не варто сумувати через те, що вже відбулося і виправити неможливо.
 8. One smart cookie – дуже розумна людина.
 9. To pull your socks up – поліпшити свою роботу.
 10. By hook or by crook – за всяку ціну.
 11. Cut corners – зробити щось якомога простішим або швидким чином.
 12. Get / keep the ball rolling – запустити / підтримувати процес.
 13. Go the extra mile – докласти додаткових зусиль.
 14. Behind the scenes – зробити щось за кадром.
 15. In a nutshell – коротко, в двох словах.
 16. Long shot – ризикована ставка, малоймовірно.
 17. Hot potato – делікатна тема, делікатне питання.
 18. Fill in for someone – замінити, підмінити когось.
 19. Be / go broke – розоритися, збанкрутувати.
 20. Blue sky thinking – нестандартне мислення.

Ці ідіоми універсальні і можуть стати в нагоді не тільки під час безпосереднього обговорення робочого проекту, але і в інших життєвих ситуаціях. Сподіваємося, вони принесуть вам багато користі.

Сподобався матеріал? Читайте більше крутих статей тут.

Успіхів у вивченні англійської!

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання