Інструменти для віддаленої роботи: переваги та недоліки

 • 15.1.2024
 • Автор Владислава Рикова
 • Категорії: Бізнес

Ефективна комунікація, продуктивна співпраця, обмін інформацією в режимі реального часу — переваги технологій для дистанційного виконання професійних завдань. Віддалені команди стикаються з затримками, зниженням ефективності праці, непорозуміннями. Проблеми ведуть до невиконання дедлайнів. В результаті репутація компанії страждає. Щоб уникнути перелічених проблем, варто використовувати ресурси для віддаленої команди з метою виконання поставлених завдань. 

Переваги та недоліки інструментів для віддаленої роботи

Переваги засобів для віддаленої роботи

Ось чому варто користуватися інструментами для компаній і працівників:

 1. Продуктивність співробітництва. Призначення конкретних завдань сприяє усвідомленню членами команди професійних обов’язків. Керівники проектів стежать за виконанням. 
 2. Усунення непорозуміння в комунікації. Спілкування — одна з найбільших проблем у дистанційній роботі. Інструменти дозволяють членам команди бути на зв’язку.
 3. Гнучкість графіку роботи. Віддалений працівник складає розпорядок дня, за якого можна розподілити час на виконання завдань та відпочинок. Цим досягається баланс.
 4. Збереження часу та витрат на дорогу. Члени дистанційної команди економлять кошти. Тому праця в компанії приносить більший дохід. Завдяки економії часу з’являються можливості для більшої кількості виконаних завдань.
 5. Підвищення продуктивності працівників. Члени команди працюють у комфортних умовах. Достатньо усунути фактори відволікання.

Ефективність та продуктивність — головні переваги використання інструментів для віддаленої роботи.

Недоліки засобів для віддаленої роботи

Серед мінусів дистанційної зайнятості варто відзначити:

 1. Фактори відволікання. Дитячий крик, шум від транспорту, дзвінок у двері, гавкіт собак і домашні справи — ось на що доводиться спрямовувати увагу дистанційному робітникові. Якщо члени віддаленої команди працюють удома, їм важливо мати спеціальне робоче місце далі від факторів, які відволікають від роботи. 
 2. Ізоляція. На відміну від офісу, де відбувається живе спілкування, за дистанційної зайнятості члени команди віддалені один від одного. Відсутність соціальної взаємодії має велике значення для працівників-екстравертів.
 3. Втрата балансу між роботою та особистим життям. Члени дистанційної команди відзначають, що професійна зайнятість займає значний простір. Робочий день стає нескінченним. Це позначається на сімейних відносинах, спричинює вигорання, погіршення морального стану.
 4. Відсутність нагляду та контролю. Якщо у працівника немає навичок самодисципліни, локальна робота ризикує перетворитися на нескінченний зрив дедлайнів. 

До недоліків також належать нестабільний доступ до інтернету, потреба у конфіденційності, незручність для нових робітників, яким легше було б зрозуміти тонкощі виконання обов’язків та корпоративної культури, перебуваючи в офісі.

Управління процесом віддаленої роботи

Покращення дистанційної зайнятості передбачає використання системи відстеження робочого часу. Інструмент показує чіткий графік і терміни виконання завдання. Інколи менеджерам не вистачає знань, як правильно та ефективно організувати співпрацю. Для цього передбачені тренінги для керівників з управління віддаленими командами. Варто заохочувати комунікацію та звітування. Члени віддаленої команди підтримують зв’язок, обговорюють важливі робочі процеси, контролюють виконання проекту. 

Резюме

Віддалена робота має переваги та недоліки. Подібний формат співпраці сприяє налагодженню комунікації, продуктивності, зменшенню фінансових та часових витрат на дорогу. Однак інструменти мають недоліки: нестабільність інтернету, недостатня конфіденційність. Варто користуватися тими ресурсами, які відповідають специфіці роботи й потребам команди.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання