Види серверів за призначенням

  • 16.1.2024
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: SEO

Що таке сервер?

Сервером називається високотехнологічне обладнання, яке забезпечує підтримку пристроїв, що знаходяться в єдиній мережі, а також використовується для зберігання даних. Усі сервери вимагають професійної установки, налаштування та своєчасного технічного обслуговування.

Види та типи серверів

Відрізняються сервери між собою розмірами, потужністю, надійністю та масштабованістю. Також різною є вартість цієї високотехнологічної техніки. Вибирати обладнання необхідно, виходячи з кількості користувачів та потрібних функцій. Далі буде розглянуто основні види цього обладнання.

Сервер робочої групи

Це технічний комплекс початкового рівня, який зберігає дані та розмежовує права доступу до них. Працює таке обладнання тихо та коштує недорого.

Контролер домену

Він використовується для того, щоб керувати файлами підприємства, а також його ресурсами. Застосовується таке обладнання за штату співробітників від 20 осіб. Контролер домену може бути масштабований залежно від потреб, а також характеризується високою надійністю. На вибір даного комплексу впливатиме потенціал компанії, але здебільшого буде достатньо вузла з 1 або 2 процесорами.

Проксі-сервер

Він необхідний для того, щоб забезпечити безпеку використання інтернет-мережі. Через присутність спеціалізованого програмного забезпечення проксі-сервер потребує великих ресурсів. Необхідний антивірус, облік трафіку, а також аналітика атак.

Сервер електронної пошти

З назви вже стає зрозумілою сфера його застосування. Такий сервер дозволяє працювати з поштовими програмами та підходить для підприємств, де працює не більше 40 осіб. Він дає можливість керувати листуваннями усередині мережі підприємства.

Веб-сервер

Такий варіант сервера потрібний у сфері інтернет-продажів. Він забезпечує доступ до сайту, що характеризується великою кількістю відвідувачів. При цьому надійний веб-сервер забезпечить захист від атак і буде стійким до відмови. Найчастіше маркетологи, звичайно, стикаються з цим типом сервера. Дуже важливо вибрати правильний сервер для корпоративного сайту.

Термінальний сервер

Він буде потрібний тим, хто поїхав у відрядження і повинен продовжити працювати на компанію віддалено. Тобто, він дозволяє налаштувати віддалений офіс. Перевагою такої системи є безпека передачі даних завдяки шифруванню. Термінальний сервер може використовуватися, наприклад, для віддаленої роботи у програмах обліку фінансів.

Сервер бази даних

Найкращими інструментами, що дозволяють керувати базами даних, є MySql та Apache. Ці інструменти можуть знадобитися підприємству, якщо їй необхідний окремий обчислювальний ресурс. При цьому на вибір системи безпосередньо впливатиме динаміка запитів та кількість її користувачів.

Файловий сервер

Застосовується він для зберігання та структурування даних та їх захисту.

Сервер додатків

Він характеризується ширшою обробкою даних, а також централізованою технічною підтримкою.

Сервери DHCP

З їх допомогою комп’ютери в автоматичному режимі отримують IP-адресу, при цьому конфігурація локальної мережі може бути змінена у разі її розширення. При необхідності можна додати ще обладнання або забрати зайве.

Сервер FTP

Такі сервери застосовувалися ще десятиліття тому, але у простішій модифікації. Вони дають змогу налаштувати передачу файлів в інтернеті. Але на даний момент використовуються складніші системи, які мають більше функціональних можливостей.

Прінт-сервери

З їх допомогою кілька комп’ютерів підключають до єдиної мережі для друку документів на принтері. Перевага використання такої системи в тому, що не потрібно купувати принтер для кожного комп’ютера, оскільки один може роздруковувати документи з різних комп’ютерів.

Брандмауери, фаєрволи

Вони дозволяють захистити комп’ютерну техніку від негативного впливу з Інтернету. Їхнє головне завдання – це аналізувати дані, що надходять, і встановлювати наявність шкідливих елементів. Тобто простими словами ці системи захищають від вірусів і навіть хакерських атак.

Крім цих серверів є також інші, наприклад, ігровий, домашній і так далі.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання