Як підібрати книгу англійською за рівнем

  • 23.4.2021
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Маркетинг

Багато людей, які вивчають англійську, особливо intermediate і advanced студенти, часто запитують своїх викладачів, які книги англійською їм варто читати. Щоб книга була досить легкою для розуміння і разом з тим представляла собою певний виклик – була якоюсь сходинкою, зійшовши на яку, можна було б поліпшити розуміння мови.

Как подобрать книгу на английском по уровню

У цій статті ви знайдете кілька порад щодо вибору літератури для читання і пару-трійку словникових слів, які часто зустрічаються в художніх книгах.

Читання – хороший спосіб поповнити активний словник, ви бачите граматику в дії і розвиваєте своє розуміння мови. Питання лише в тому, як вибрати відповідну книгу.

Для початківців краще взяти щось коротке за форматом і нескладне. Класику краще відкласти в сторону: як правило, велика частина класичних творів написана архаїчною мовою. Або ж можна почитати адаптовану класику. «To kill a mockingbird» Харпер Лі, «Tales of mystery and imagination» Едгара Аллана По, «Шерлока Холмса», «Mr, Jekyll and mr. High» Роберта Льюїса Стівенсона.

Починати краще з казок та іншої дитячої літератури. Роальд Даль написав багато хороших книг, таких як «Fantastic Mr. Fox ». У книгах доктора Сьюзі присутня рима, вони кумедні і неодмінно змусять вас посміхнутися. «The Cat in the Hat», ймовірно, його найвідоміший твір. Якщо читаєте щось легке, то з більшою ймовірністю дочитаєте книгу до кінця.

Більш просунуті читачі можуть спробувати подужати «The Hobbit» Джона Рональда Руела Толкіна. Книга не велика за обсягом – але не за своїм впливом – і, якщо ви вже бачили екранізацію, вам буде простіше відслідковувати сюжетні лінії і більше зосередитися на лексиці і граматиці. Якщо ви віддаєте перевагу історичним подіям, книга Анни Холмс «I am David», швидше за все, доведеться вам до душі. Це коротка історія про хлопчика, який намагається знайти свою маму. Події розгортаються під час Другої Світової.

Якщо у вас немає часу на цілу книгу, чому б не почитати розповіді Роальда Даля «Revolting Rhymes»? Тут багато коротких історій. 5-6 сторінок римованої прози на основі казок познайомлять вас з новими виразами, і при цьому у вас буде відчуття повноти, що прочитали історію до кінця.

Або взяти серію творів Роджера Харгрівза «Mr. Men and Little Miss ». І хоча ця книга розрахована на дітей у віці 6-8 років, все ж з неї можна почерпнути базовий вокабуляр.

Слова і вирази, які часто зустрічаються в художніх текстах:

Mercy – милість, доброта. Ще у Стівена Кінга є психологічний трилер з такою назвою.

Show me mercy, show sympathy for me – Проявіть доброту, ласку до мене. Загалом, mercy – це те, що ви show towards a person або have for someone.

Ці фрази часто зустрічаються в сюжетах, коли, наприклад, який-небудь літературний герой у впертій боротьбі з іншим персонажем програє і просить пощади. Вираз «Show me mercy» зустрічається в пригодницькій літературі і історичних хроніках, наприклад в оповіданнях про античних гладіаторів і середньовічних лицарів.  

  • Misery – (ім.) – страждання, муки.
  • Miserable – (дод.) – жалюгідний, поганий.
  • What a miserable weather – Яка жахлива погода.
  • Forge – підробляти, незаконно копіювати щось.
  • Зазвичай вживається в таких словосполученнях:
  • Forging money – фальшивомонетництво.
  • Forging a person signature – підробка підпису.
  • Maybe, when you were a child you would forge your parents ‘signature. (Можливо, коли ви були дитиною, ви підробляли підпис батьків в щоденнику.)
  • Disturb – заважати комусь, турбувати,
  • Someone can come in and disturb you while you’re working. (Хтось може прийти і відволікти вас від роботи.)
  • Immense – величезний, неосяжний, безмежний.
  • The buildings in New York are immense (extremely large). – Будинки в Нью-Йорку величезні (надзвичайно великих розмірів).

Читайте те, що вам цікаво – будь то пригоди або детективні історії. Прочитайте анотацію і вирішите, чи буде це цікаво вам. Які жанри вам цікаві? Знайдіть той же в англомовній літературі. Так ви з більшою ймовірністю будете насолоджуватися книгою і не сприймати читання як рутинну роботу.

Більше корисної та цікавої інформації про вивчення англійської ви можете знайти в блозі Grade.ua.

Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання