Сучасні підприємці зазвичай не обмежуються територією однієї країни. На певному етапі розвитку компанії у тій чи іншій ніші передбачається вихід на новий ринок, найчастіше це країни Європи. Щоб юридично все було грамотно оформлено, процес проведення платежів був максимально простим та зручним, рентабельним, необхідно буде створити спеціальні рахунки у різних банках Європи.
Чи варто відкривати рахунок у банку Швейцарії?
Швейцарські банки апріорі вважаються найнадійнішими та найбезпечнішими у всьому світі. Ця репутація підтримується і в нинішніх не дуже стабільних політичних та економічних умовах різних країн. Проте відкрити рахунок у швейцарському банку громадянину України буде не дуже просто. По-перше, потрібно буде особисто відвідати країну, пройти співбесіду із представником обраної компанії. Звернутися можна далеко не до всіх фінансових організацій — важлива репутація потенційного клієнта, його рейтинг надійності. Є компанії, які працюють лише з обмеженим колом клієнтів за рекомендацією.
Рахунки у швейцарських банках — це не найкращий вибір, якщо потрібно організувати фінансову сторону бізнесу. Вони не підходять для щоденних транзакцій, розрахунків із фізичними та юридичними особами, постачальниками. Це депозитні рахунки, за якими передбачені дуже солідні гарантії захисту від інфляції та будь-яких інших форс-мажорних ситуацій.
Рахунки в банках інших країн Європи
Якщо планується організувати бізнес в одній із країн ЄС, наприклад, планується реєстрація компанії у Великій Британії, це зовсім інша ситуація. У будь-якій країні є досить солідний перелік надійних фінансових організацій, які надають свої послуги бізнесу. Щоб відкрити такий рахунок, у багатьох випадках навіть не доведеться особисто відвідувати відділення банку. Достатньо:
- вибрати кращу організацію за комплексом особистих вимог;
- зібрати пакет документів;
- надіслати його в онлайн-форматі;
- підписати договір теж в онлайн-режимі після позитивного рішення щодо заявки.
Оформлення рахунків у банках ЄС можливе будь-якого типу. Для бізнесу можна одразу оформити мультивалютний рахунок, через який можна проводити транзакції з різними видами грошей. Залежно від конкретної діяльності, варіюватиметься і тип, кількість рахунків. Розібратися у всіх нюансах можна особисто, але доведеться витратити на це певний часу. Якщо ж потрібно максимально швидко налагодити процес, тоді є сенс звернутися до юриста, який має хорошу кваліфікацію та досвід у цьому напрямку.
Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.
Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).