Як сформувати бренд в юридичному бізнесі?

  • 21.5.2024
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Маркетинг

Як сформувати бренд в юридичному бізнесі?

Чому важливо будувати бренд? Проблема всіх маркетингових інструментів в тому, що їх досить легко скопіювати. Наприклад, ви зробили класний сайт, що продає. Досить швидко ваші колеги можуть зробити такий же. Тому якщо ви хочете перестати безцільно конкурувати на ринку, ви повинні сфокусуватися на самому головному стратегічному інструменті юридичного маркетингу – особистому бренді.

У американців є чудова приказка: «до 30 років ви працюєте на ім’я, а далі ім’я починає працювати на вас». Саме те ж саме відбувається в юрбізнес. Перші 5-10 років є найскладнішими. Ми напрацьовуємо ім’я, напрацьовуємо свій бренд. Юридичний маркетинг дозволяє вам вкоротити цей процес і заробити ім’я якомога швидше.

Позиціонування і цінності бренду

Перше, з чого починається побудова бренду, – це позиціонування. Дуже корисно подивитися на свою юридичну фірму з боку. Ті чи цінності ви транслюєте? Ті чи експертні якості ви показуєте своїм клієнтам? Для того, щоб перестати важко конкурувати на юридичному ринку, ви повинні зафіксувати в головах потенційних клієнтів чітку думку: ви справжній експерт в таких-то конкретних питаннях.

Створення бренду можна порівняти з вихованням людини. Що відрізняє зрілу особистість? Вона має сформовані принципи і цінності. Те ж саме і в юридичному бізнесі. Які цінності ви несете своїм клієнтам? Які у вас є принципи? Як вони сформульовані? Як ви їх доносите?

Атрибути бренду

Уявіть двох адвокатів. Один – це просто Іван Іванов, а інший – Іван Іванов, член Спілки юристів України. Як ви думаєте, чиє адвокатське ім’я виглядає в очах споживачів більш престижно? Звичайно, друге.

Участь в асоціаціях є складовою престижу. У маркетинговій практиці це називається «атрибутом бренду». І щоб ваш бренд розвивався, ви повинні придбати деякі атрибути. Розгляньмо, які атрибути бренду у вас можуть бути:

  • Участь в асоціаціях. Подивіться, які асоціації є, і в яких ви можете взяти участь.
  • Наукові ступені, в тому числі ваших співробітників.
  • Іноземні вузи. Може бути, ви навчалися в закордонних вузах, і у вас є їхні дипломи. Додайте їх на сайті, це буде хорошим внеском у вашу стратегію брендингу.
  • Нагороди та рейтинги.

Якщо у вас нічого цього немає, подумайте, як ви можете їх придбати в найближчій перспективі.

Канал на Youtube

Як сформувати бренд в юридичному бізнесі?

Раніше всі юристи мріяли потрапити на телебачення. Багато активно прагнули стати героями телешоу. Зараз ситуація дещо змінилася, сучасне покоління більше дивиться Інтернет, зокрема, Youtube. Заведіть свій канал на «Ютубі» і почніть викладати туди професійні відео з вашою участю. Youtube на сьогодні став найпотужнішим аналогом телебачення. З кожним роком аудиторія цього ресурсу все більше.

Розробіть стратегію щодо побудови свого бренду. У яких публічних заходах ви можете взяти участь вже завтра? Які статті ви можете випускати? У яких ЗМІ їх розмістити? Якою інформацією ви можете поділитися зі своїми потенційними клієнтами на каналі Youtube? Заплануйте конкретні дії по реалізації стратегії по формуванню свого бренду.

Профіль в Instagram

Написання книг

Хорошим способом побудови бренду є написання книги. Адже експерт без книги – це половина експерта. На жаль, багато хто з вас сприймають видання своєї книги дещо неадекватно. Ви вважаєте це якоюсь титанічною працею, яку можна зробити тільки на пенсії, коли у вас з’явиться маса вільного часу.

Однак подивіться на своїх колег, наприклад, Сергія Пепеляева. У нього видана маса книг, і він постійно пише нові. Сьогодні ситуація така: якщо ви поставите собі таку мету, то зможете випустити книгу за 6-7 місяців. Ви отримаєте відмінний маркетинговий інструмент і ефективне вкладення в побудову особистого бренду.

Написавши книгу, ви, по-перше, зможете дарувати її потенційним клієнтам. По-друге, її можна розмістити в інтернет-магазинах і почати рекламувати, в результаті чого ви отримаєте доступ до значно більшої цільової аудиторії, ніж могли отримати раніше.

Безкоштовна консультація з маркетингу
для адвокатів та юристів

Публічні виступи

Виступи на публічних заходах – це відмінний спосіб залучення клієнтів в юрбізнес. Людина, яка виступає на сцені, апріорі сприймається всіма як експерт. Ви просто зобов’язані стати хорошим оратором. Володіючи ораторською майстерністю, вміючи застосовувати її, ви зможете побудувати свій бренд, спираючись тільки на цей інструмент.

Статейний PR

Найпростіше, що ви можете зробити для зміцнення свого бренду, – це зайнятися так званим «статейним маркетингом». Суть його проста: ви пишете класні статті і розміщуєте їх в максимальній кількості джерел. Чому статті добре працюють в юридичному бізнесі? Є кілька простих відповідей:

  • Психологія. Якщо ми читаємо статтю людини, то починаємо його сприймати як експерта.
  • Статті привертають до вас споживачів. Що таке стаття? Це, по суті, ваша віртуальна консультація. Людина читає ваші поради і починає як би вже працювати з вами.
  • Статті дозволяють вам охопити безліч потенційних клієнтів. Якщо ви публікуєте в ЗМІ, то вашу статтю може прочитати не одна тисяча людей.

А які елементи особистого бренду в юридичному бізнесі використовуєте Ви?

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання