Відео для інтернет-магазинів. Причини і способи використання відео для електронної комерції

 • 2.12.2020
 • Автор Владислава Рикова
 • Категорії: Маркетинг

Відео – дуже популярний контент. Чи знаєте ви, що YouTube – другий за відвідуваністю веб-сайт після Google? А що потрібно для розкрутки YouTube? Правильно – відео. Мільйони та мільйони людей відвідують платформу, щоб годинами дивитися всі типи відео.

Електронна комерція також знаходиться на підйомі. Дослідження прогнозує, що глобальні продажі електронної комерції незабаром досягнуть приблизно 4,2 трильйона доларів, що складе 16% від загальних світових роздрібних продажів.

Може здатися, що інвестування в відеомаркетинг для вашого інтернет-магазину – величезний крок, який, безумовно, вимагає багато часу і витрат, але поєднання відеоконтенту з електронною комерцією – вірний вибір.

Причини використовувати відео для інтернет-магазинів

Відеомаркетинг виявився дуже корисним для компаній і підприємств, особливо в останні кілька років. 92% digital-маркетологів стверджують, що він є важливою частиною їх маркетингової стратегії. Дослідження також показало, що використання коротких і інформативних відеороликів на цільових сторінках може допомогти підвищити коефіцієнт конверсії приблизно на 80%.

Чому вам слід подумати про відеомаркетинг для бізнесу в електронній комерції?

Ось короткий перелік:

 • Покупцям подобається бачити, що вони збираються отримати, особливо якщо вони роблять онлайн-покупки.
 • Відео допомагають підвищити довіру вашої аудиторії, коротко пояснюють, як працюють ваші продукти та надають цінну інформацію за допомогою візуальних елементів.
 • Відео можна використовувати для відповіді на питання вашої аудиторії та допомоги в прийнятті рішень щодо ваших продуктів.

Чотири типу відео для інтернет-магазину

Хочете знати, які відео вам слід створювати для свого веб-сайту електронної комерції і його просування? Погляньте на ці чотири основних пропозиції, які представлені нижче.

 1. Анімовані відеоролики про продукти

Анімаційне відео про продукт – це тип відео, в якому для створення персонажів, навколишнього середовища і сценаріїв використовуються творчі здібності та чиста уява, а не живі актори. Все, що вам потрібно, – це використовувати гарне програмне забезпечення та обладнання або, якщо ви не дуже розбираєтеся в технологіях, найнятого професійного цифрового аніматора для створення анімованих відеороликів для вас, і все готово.

 1. Навчальні відео за вашими продуктами

Навчальні відеоролики – це відеоролики, які допомагають клієнтам правильно використовувати продукт. Це схоже на довідник або керівництво, але замість того, щоб читати, покупці можуть подивитися відео, яке знайомить їх з продуктом і процесом його використання.

Більшість товарів поставляються з інструкціями, але не всі люди досить терплячі, щоб їх читати.

Крім того, ви також можете непомітно представити новий продукт у відео. Ви повинні переконатися, що не продаєте його дуже нав’язливо, оскільки така тактика може відлякати ваших клієнтів. Робіть це коротко, просто і прямо по справі.

 1. Відгуки та огляди

Більшість людей будуть шукати корисні рекомендації та огляди перед покупкою ваших товарів. Ймовірно, у вас вже є відгуки на сайті, так чому б не перепрофілювати їх і не перетворити в відео?

Ви також можете спробувати зв’язатися з вашими минулими клієнтами та запитати їх, чи можуть вони надати вам короткий відеоролик зі своїм відгуком. Ви можете запропонувати їм простий подарунок або нагороду в обмін на їхню допомогу. Після цього скомпілюйте ці відео і послугами професійного редактора відео змонтуйте їх.

 1. Сюжетні короткі відеоролики

Сюжетні відеоролики – найефективніший вид відеоконтенту для електронної комерції. Вони створюють розповідь про ваші продукти, яка потім спонукає ваших клієнтів додати кілька товарів у свій кошик.

Подумайте про те, щоб описати переваги та особливості ваших продуктів. Це допоможе створити відчуття зв’язку і довіри між вами та вашими клієнтами.

Відеомаркетинг – як підвищити продажі інтернет-магазину за допомогою відео?

Тепер, коли ви дізналися основні типи, прийшов час змусити ваші відео працювати на вас. Дізнайтеся, як збільшити продажі в електронній комерції за допомогою відео, застосовуючи наведені нижче поради.

 1. Знайте свій цільовий ринок

Вам потрібно знати, хто ваші потенційні клієнти і яку саме інформацію вони шукають про продукт. Спробуйте з’ясувати, в чому полягають їхні проблеми.

Спробуйте поговорити зі своїми минулими покупцями та дізнатися, що їм найбільше подобається у ваших продуктах. Невеликі, але важливі деталі можуть бути додані до ваших відео, щоб підвищити їх привабливість.

 1. Зверніть увагу на свої KPI та цілі

Ви повинні вимірювати успіх своїх відео, і встановлення цілей і ключових показників ефективності допоможе вам в цьому. Вкажіть, чого ви хочете досягти:

 • збільшити кількість лайків на своїх сторінках в соціальних мережах;
 • щоб ваші відео стали вірусними;
 • збільшити загальний обсяг продажів?

Зосередьтеся на вимірі цілей і KPI на своєму сайті електронної комерції.

 1. Робіть відео короткими

Відео про електронну торгівлю повинні бути короткими. Довгі відео, як правило, стомлюють аудиторію.

Більшість глядачів легко відволікаються, і якщо ваші відео будуть короткими та інформативними, це допоможе зберегти інтерес.

 1. Встановіть суворий бюджет

Ви не хочете перевитрачати бюджет на маркетинг для своїх відео, тому вам слід визначити його до початку створення ролика.

По-перше, ви повинні подумати, якою буде ваш потенційний ROI для конкретного відео. Потім встановіть розумну маржу на випадок, якщо вам потрібно витратити трохи більше. Нарешті, встановіть межу, щоб знати, що ви не витрачаєте занадто багато на відео.

 1. Інвестуйте в високоякісні відео

Ніхто не хоче дивитися відео низької якості. Завдяки наявним у нас сьогодні технологіям люди очікують побачити відео високої якості.

Обов’язково повідомте про це свого відеоредактора, щоб він створив гарне високоякісне відео. Швидше за все, він це і так вже робить, але все одно не завадить йому про це сказати.

Приклад відео, яке ми використовували для реклами в YouTube для інтернет-магазину ПРОчехол.

Як створювати відеоролики що запам’ятовуються в епоху нетривалої уваги користувачів?

 1. Інвестуйте у своє відеообладнання і програмне забезпечення

Ви не зможете створювати високоякісні відеоролики без правильного обладнання. Це може здатися величезним вкладенням, і це так. Однак, якщо ви хочете створити кілька відеороликів в майбутньому, ви можете інвестувати в високоякісне обладнання, бо воно окупиться через пару місяців.

Якщо ви поки не хочете купувати обладнання, подумайте про його оренду. Багато відеокомпаній здають в оренду своє обладнання за розумною ціною, тому обов’язково пошукайте у своєму районі, щоб знайти кращу пропозицію. Використання висококласного обладнання дасть вам більш чітке відео, допоможе знизити фоновий шум, дасть вам краще освітлення і багато іншого.

 1. Увімкніть CTA

Додайте CTA або «заклик до дії» у свої відео. Ви можете попросити своїх глядачів зателефонувати вам, відправити повідомлення в соціальних мережах або відвідати ваш сайт.

 1. Опублікуйте відео в соціальних мережах

Щоб ваша цільова аудиторія побачила відео, обов’язково поділіться ним на всіх своїх платформах і сторінках у соціальних мережах.

Подумайте про публікацію в блозі та вбудовування відео в картки товарів, бо це допоможе вам генерувати більше органічного трафіку.

Висновки

Попит на відеомаркетинг не знизиться найближчим часом, тому вам слід максимально використовувати цю тенденцію. Почніть з застосування рад, які згадані вище.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання