5 переваг та недоліків купівлі валюти на біржі

  • 16.8.2022
  • Автор Владислава Рикова
  • Категорії: Бізнес

Ні для кого не секрет, що купівля валюти на валютних біржах буде вигіднішою, ніж у банку чи будь-якому з обмінних пунктів. Але будь-яка транзакція має свої переваги, і недоліки. Розглянемо всі аспекти докладніше.

доллары

Недоліки купівлі валюти на біржі

До одного з важливих недоліків роботи на біржі, як і в будь-яких операціях в інтернет-просторі, варто віднести питання безпеки даних. Вірусна активність та хакерські атаки – це актуальна проблема століття цифрових технологій. Для забезпечення безпечного з’єднання та протистояння кіберзлочинцям необхідно ретельно продумати антивірусний захист свого комп’ютера або мобільного пристрою. Для цього потрібно придбати ліцензійний пакет антивірусного програмного забезпечення з гарною техпідтримкою і актуальною базою, що регулярно оновлюється. Ще один нюанс – створення складних паролів та їх збереження, щоб уникнути втрати даних або випадкової передачі їх третім особам, які можуть ними несумлінно скористатися.

Другий недолік здійснення купівлі валюти на біржі – необхідність освоїти програму для онлайн-торгівлі на валютному ринку. Це не дуже складно, але вимагатиме деяких зусиль і часу, щоб розібратися і зрозуміти алгоритм необхідних дій та вивчити необхідну термінологію.

Ще одним недоліком є ​​деяка втрата часу, необхідна для укладання договору з брокером на обслуговування, на введення та виведення зароблених коштів на банківський рахунок, та й саме проведення купівлі чи продажу на біржі з використанням спеціальної програми.

Слід розуміти, що первинне та одноразове (надалі не потрібно) укладання договору може зайняти до трьох днів. Зарахування коштів на брокерський рахунок, на відміну від банківського, де введення відбувається миттєво, зазвичай здійснюється протягом одного або кількох днів. Купівля валюти відбувається миттєво, а виведення коштів – це ще втрата одного-двох днів.

Момент, який потрібно знати багатьом новачкам, недостатньо освітлений, але дуже важливий. Справа в тому, що бажання перевести в готівку валюту, яка надійшла безготівковим шляхом на банківський рахунок, можливе не відразу. Залежно від політики конкретного банку на переведення в готівку може піти часу до одного місяця. Єдиною втіхою буде те, що готівкові долари, євро або злоті у вигляді готівки у звичайному житті потрібні не дуже часто.

Будьте готові до протистояння таких, здавалося б, ідеальних та прибуткових варіантів інвестування, які нескінченним потоком надходитимуть від брокера. Перш ніж вкладатись та використовувати невивчені вами нові інструменти, витратьте час на вивчення всіх пропозицій. Спочатку брокерський рахунок рекомендується використовувати лише для здійснення операцій купівлі-продажу, паралельно вивчаючи нові можливості.

Активність вашого брокера обумовлена ​​лише його комісійними, які він отримує з кожної здійсненої угоди. Він може обіцяти максимальну вигоду від інвестування у стовідсоткові угоди та варіанти, але вірити на слово йому не варто. Його дохід залежить безпосередньо від кількості угод, а не їх якості чи вигідності.

Не забувайте, що всі валютні операції на біржах уважно контролюються податковими службами і для них абсолютно прозорі. Тож готуйтеся відповісти на питання про доходи, які необхідно декларувати та давати пояснення про походження ваших грошей та їхню прибутковість. Тому декларуйте та сплачуйте податки своєчасно.

Переваги купівлі валюти на біржі

Однією з найважливіших переваг, безперечно, є максимально вигідний курс купівлі та продажу валюти з мінімально можливою дельтою або спредом, тобто різницею між курсами купівлі та продажу будь-якої валюти. Адже не варто забувати, що будь-який банк існує лише за рахунок того, що заробляє на своїх клієнтах, і часом дуже багато. Адже незалежно від того, з якою метою ви туди звернулися – купити чи продати, у будь-якому випадку Вам запропонують курс, який суттєво відрізняється від реального біржового, щонайменше на 10-15% не на користь клієнта. А в моменти криз та спекулятивних коливань курсу, користуючись панікою населення та його безграмотністю, банки можуть встановлювати спреди до 40%, на чому суттєво наживаються.

Ще одним позитивним моментом є можливість купівлі іноземної валюти, не переступаючи поріг будинку сидячи на дивані. Не доведеться стояти у черзі, особливо в моменти ажіотажу та паніки у населення, спричиненого волатильністю курсу.

На біржі, на відміну від банку чи обмінника, вам ніколи не доведеться почути, що наявність валюти обмежена або взагалі закінчилася.

Перевагою також є можливість оперативної купівлі валюти та заробітку чималої суми грошей на стрибках курсу в періоди нестабільності економіки, які останнім часом частішають, і реагувати потрібно часом миттєво. Сьогоднішній нестабільний курс гривні вже навчив багатьох, що на щоденних коливаннях курсу, які протягом одного дня можуть досягати 15%, можна непогано заробляти. А у разі форс-мажору стрибки курсу будуть суттєво вищими. Тому оперативні дії з купівлі чи продажу валюти мають безліч переваг, оскільки не потрібно втрачати дорогоцінний час на дорогу до найближчого обмінного пункту.

Віддалене здійснення операцій на біржі позбавляє ризику бути пограбованим. Адже великі суми готівки є ласою наживкою для несумлінних людей. Адже в умовах кризи, безробіття, зниження заробітних плат рівень бідності зростає та збільшується кількість випадків кримінального характеру. Також це позбавить ризику придбати фальшиві грошові знаки або старі купюри. Останнім часом банки грішать тим, що видають своїм клієнтам старі та м’яті купюри, які згодом, якщо потреба продати, приймуть лише при оплаті комісії, яка, до речі, може нівелювати весь можливий прибуток під час продажу за курсом. Біржа ж позбавить подібних ризиків та негативних наслідків.

Custom Gravatar
Владислава Рикова

Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.

Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).

Share
This
Є питання? Не відкладайте, отримаєте відповідь прямо зараз Задати питання