Звісно ж, користуватися кредитками зручно. Адже не завжди наші можливості співпадають з бажаннями, а кредитка успішно перекриває цю різницю. Якщо ж і вона не справляється, на допомогу йдуть фінансові сервіси, які надають швидкі позики до зарплати, детальніше про це тут.
Та якою б вигідною не здавалася кредитка, варто пам’ятати, що це інструмент банки придумали для заробітку. На кому? Звісно ж, на нас із вами. Поговоримо про 10 типових помилок, які час від часу додають прикрості всім власникам кредиток.
1. Знімати готівку з кредитки
Звісно ж, це дорого. Щоразу, коли ви просовуєте до банкомату свою кредитку, котрийсь із банкірів радісно потирає руки. Відсоток за зняття готівки досить відчутно вдарить по вашому бюджету, тому намагайтеся обходитися без цієї операції.
2. Губити картку
Банківські картки (не тільки кредитні) краще не губити. Бо якщо вони потрапляють в нечесні руки, ви можете втратити кошти. Звісно, готівку, не знаючи пін-коду, зняти майже неможливо, але здійснити покупку в інтернеті — цілком реально.
3. Мати декілька карток.
Чим більше в людини карток, тим більші шанси залізти в борги. Не тримайте вдома декілька кредиток, за ними важко буде слідкувати. Крім того, за обслуговування кожної з них можуть зніматися гроші. Те ж саме стосується кредитів на фінансових сервісах.
4. Купувати зайве
Чи замислювалися ви, чому банки видають пластикові картки безкоштовно, вговорюють вас ними користуватися, надаючи понад місяць пільгового періоду? Буває, навіть частину витрачених коштів повертають у вигляді кешбеку. Клієнтам це, на перший погляд, вигідно. Але навіщо банкам така “благодійність”? Усе елементарно, Ватсоне, — так казав відомий детектив. — Банки знають, що наявність кредитки — це велика спокуса нею скористатися. Більше покупок, більше боргів… Зрештою, банки отримають свої відсотки.
5. Платити “чорною” карткою, а не “білою”
Якщо на карті є можливість “зайти в кредит”, ми витрачаємо більше грошей, ніж якби там була фіксована сума наявної готівки. Проста психологія, нічого особистого. Це давно помітили і банкіри, і торгівельні мережі. Щоб обійти цей виверт, ходіть на шопінг зі списком.
6. Не шукати кращих умов
Різні банки та фінансові сервіси — різні умови. Хтось пропонує довший пільговий період, інші — кешбек за розрахунки карткою. Обирайте той, який вигідний саме вам.
7. Платити лише мінімальні платежі
Банку вигідно, щоб ви були винні йому якомога довше. тому намагайтеся повернути весь борг до того, як закінчиться пільговий період.
8. Протерміновувати платежі
Якщо виплатити вчасно всю сумму боргу немає змоги, тоді платіть хоча б мінімальний платіж. Інакше банк, в залежності від умов договору, нарахує підвищені відсотки, ще й штраф на додачу.
9. Не перевіряти виписку по рахунку
Рідко, але трапляється, що хакери-злочинці отримують доступ до банківських рахунків і можуть непомітно “доїти” людей з грошима. Більш розповсюдженою є ситуація з технічним збоєм, коли в магазині з вашого рахунку списують двічі один і той же чек. Неправомірність такої операції довести легко, якщо, звісно, ви її помітили.
Тож, не робіть таких помилок і кредити будуть завжди вигідними для вас.
Експерт з юридичного маркетингу. Керівник маркетингового агентства MAVR.
Бізнес-ступінь “Майстер ділового адміністрування” (MBA).