Як ми збільшили органічний трафік фармацевтичної фабрики “Віола”
Клієнт: «Віола» – національна фармацевтична компанія, яка входить до ТОП-10 фармвиробників України
Гео: Україна
Період робіт: вересень 2022 р. – по сьогоднішній день
Основним завданням проєкту є збільшення органічного трафіку на сайті ФФ “Віола”. Цілі проєкту амбітні та вимагали комплексних заходів.
Проєкт “Віола” є гарним прикладом успішної стратегії просування сайту з використанням різноманітних методів та аргументації перед керівництвом для досягнення поставленої мети.
Оцінка завдання на старті проєкту:
- Потрібно додати щонайменше 269 корисних сторінок на сайт (це можуть бути статті, тексти «Глосарія»).
За умови, що ми додаємо по 4 корисні статті на місяць, це триватиме приблизно 5,6 років. За умови, що публікуватимемо по 8 корисних статей на місяць, то 2,8 років.
- Потрібно постійно нарощувати масу посилань, щоб досягти рівня конкурентів, потрібно +960 зворотніх посилань, за умови, що ми будемо додавати по 10 на місяць, то на це потрібно 8 років.
Звичайно, в SEO є дуже багато змінних, але хоча б на цьому етапі відомо, що саме потрібно робити, щоб у Клієнта не буде завищених очікувань.
Етапи робіт над проєктом
- Аудит сайту
Основні проблеми, які були виявлені та виправлені:
- оновили robots.txt та sitemap.xml;
- виправили 404 помилки;
- виправили дублі сторінок;
- збільшили швидкість завантаження сайту;
- впровадили мікророзмітку типу Organization, Product, Rating, BreadcrumbList; Author та ін;
- оптимізували Google Мій Бізнес (Google Business Profile);
- було багато сміттєвих сторінок, які стандартно генерує WordPress;
- інша дрібна технічка та юзабіліті.
- Контекстна реклама
На початковому етапі використовували помірний рекламний бюджет Google Ads для залучення трафіку на сайт.
Контекстна реклама в Google Ads може бути дуже корисним інструментом на початкових етапах SEO-оптимізації сайту з кількох причин:
- Поведінкові фактори: контекстна реклама може покращити такі поведінкові фактори, як час перебування на сайті та глибина перегляду. Якщо відвідувачі, які прийшли через контекстну рекламу, проводять багато часу на сайті і переглядають багато сторінок, це може бути хорошим сигналом для пошукових систем про якість сайту.
- Збір даних та аналітика: контекстна реклама допомагає збирати статистичні дані щодо поведінки користувачів, що може бути корисним для оптимізації сайту під SEO. Такі дані допоможуть краще зрозуміти, які сторінки чи ключові слова більш привабливі для відвідувачів, та оптимізувати сайт відповідно до них.
- Репутація та бренд: контекстна реклама допомагає прискорити процес створення репутації та впізнаваності бренду (особливо актуально в епоху EEAT факторів ранжування (Experience (Досвід), Expertise (Експертиза), Authoritativeness (Авторитетність) та Trust (Довіра). Позитивне сприйняття бренду може покращити клікабельність CTR в органічних результатах пошуку, що також є важливим фактором поведінкового ранжування.
Ці аспекти наголошують на важливості контекстної реклами в Google Ads як допоміжного інструменту для успішного старту SEO-кампаній, особливо з урахуванням впливу поведінкових та EEAT факторів на ранжування в пошукових системах.
- Внутрішня оптимізація сайту та робота з контентом
Ми зробили круту картку товару, що оновлюється. Її краще 1 раз побачити, ніж 100 разів прочитати. Що виділяється – класне оформлення та структурування інформації про препарати, це вкладки: Опис, Інструкції, Відгуки, Відео, Статті (як тільки з’являється нове відео чи стаття, контент-менеджер одразу додає цю інформацію до відповідного товару). Приклад такої картки товару – «Кардіовіол».
Сайт був тільки на українській мові, російською та англійською мовами тексти перекладалися “на льоту” динамічно за допомогою Google Перекладача. Ми зробили статичні сторінки російською та англійською мовами, тим самим збільшили кількість сторінок, за якими Google може індексувати та ранжувати нас у пошуку. Чим більше посадкових – тим більше трафіку.
Для того, щоб це максимально швидко вплинуло на нас у плані трафіку, ми налаштували Google Indexing API і відправили сайт на примусову індексацію. Дивіться детальніше кейс про це у відео:
- Збір семантики та оновлення мета-тегів
- Аналіз конкурентів та складання стратегії контент-маркетингу.
Нам важливо було відібрати теми статей із ВЧ (високочастотними) запитами та низькою конкуренцією для того, щоб можна було швидко вийти у ТОП.
- Зовнішня оптимізація сайту
Всі статті для зовнішніх ресурсів вичитуються і включають посилання на товари та статті по темі.
5 аргументів від агентства МАВР для нарощування маси посилань
- Посилання збільшують видимість сайту у пошуковій видачі. Чим більше посилань на сайт, тим більша ймовірність того, що його буде виведено в пошуковій видачі на перших позиціях. Це підтверджується дослідженнями, наприклад, ось стаття на сайті MOZ: https://moz.com/learn/seo/backlinks
- Посилання допомагають залучити трафік на сайт. Чим більше посилань на сайт, тим більше можливостей залучити нових користувачів та збільшити трафік на сайті. У Google Analytics вони записуються до Referral.
- Посилання є фактором довіри. Чим більше посилань на сайт, тим більше він вважається авторитетним. Це підтверджується дослідженнями, наприклад, ось стаття на сайті Ahrefs: https://ahrefs.com/blog/link-building/
- Наші конкуренти нарощують масу посилань, ми – ні. Отже, ми за замовчуванням програємо конкурентам.
Результати за рік
Дані з Search Console, графік зростання трафіку за рік
Дані з Google Analytics такі самі
28 вересня 23 р. Google надіслав нам нагороду – 100 000 відвідувачів за останні 28 днів.
З урахуванням взятих темпів приросту органічного трафіку (+40% за останні кілька місяців) значення 200+ можуть бути досягнуті протягом найближчих 2-3 місяців.
Висновки:
- Ефективна стратегія SEO: оптимізація сайту та маркетингові зусилля націлені на успішне збільшення органічного трафіку. Результати останні кілька місяців показують, що ця стратегія спрацювала. Оптимізація технічних аспектів сайту, створення якісного контенту та робота над зовнішньою оптимізацією призвели до зростання видимості у пошуці.
- Нагорода від Google: отримання нагороди від Google за 100 000 відвідувачів за 28 днів підтверджує успішну дію SEO на проєкт. Google оцінив зусилля, спрямовані на покращення якості сайту та його релевантність для пошукових запитів.
- Збільшення органічного трафіку: зростання органічного трафіку на 40% за останні кілька місяців свідчить про постійний розвиток проєкту. Це означає, що стратегія не тільки працює, а й продовжує давати результати перевершуючи початкові оцінки та очікування.
- Перспективи: тривале збільшення органічного трафіку та перспектива досягнення більш ніж 200 000 відвідувачів у найближчі кілька місяців говорить про те, що ефект від SEO-зусиль буде продовжуватись. Це створює сприятливу базу для подальшого зростання та розвитку проєкту.
- Необхідність постійного обслуговування: для підтримки та розширення цього успіху необхідно продовжувати роботу з SEO та контент-маркетингом. Регулярне оновлення контенту, аналіз даних та адаптація стратегії допоможуть зберегти та збільшити результати.
В цілому, дані свідчать про те, що правильно побудована стратегія SEO та постійні зусилля можуть значно підвищити видимість та трафік сайту, що, у свою чергу, може сприяти досягненню ширшої аудиторії та підвищенню ефективності онлайн-проєкту.